Lakersi uvjerljivi protiv Miamija u prvoj utakmici finala NBA

Favorizirani Los Angeles Lakers uvjerljivo su slavili u prvoj utakmici finala NBA svladavši u srijedu navečer u karantenskom balonu u Orlandu Miami Heat sa 116-98.

Heat je poveo sa 13 koševa u prvoj četvrtini, no ta je prednost kratko trajala jer su Lakersi zabili 11 trica i zatvorili taj dio utakmice sa rezultatom 31-28 u svoju korist. Nakon trice Markieffa Morrisa pet minuta prije kraja druge četvrtine Lakersi vode 54-43, a vodstvo su povećali na 65-48 na poluvremenu.

Lakers su nastavili s pritiskom, a Heat je ostao bez dva svoja igrača – zbog ozljede su teren napustili Goran Dragič i Bam Adebayo.

Dragič, vodeći strijelac Miamija u postsezoni, ozlijedio je stopalo u drugoj četvrtini, dok je Adebayo izašao iz igre u trećoj četvrtini zbog ozljede ramena nakon dva sudara s centrom Lakersa Dwightom Howardom, javlja Hina.

Najbolji strijelac utakmice i Lakersa bio je Anthony Davis a 34 koša i devet skokova, a LeBron James, kojem je ovo pedeseta finalna NBA utakmica je ubacio 25 koševa uz 13 skokova i devet asistencija.

Kod Heata je Jimmy Butler zabio 23 koša, dok je Kendrick Nunn utakmicu završio sa 18 koševa, a Tyler Herro s 14.

Utakmicu su kao virtualni navijači s praznih tribina pratili bivši američki predsjednik Barack Obama, zatim Shaquille O’Neal koji je 15 puta biran u All-Star momčad te NBA legenda Kareem Abdul-Jabar. Druga utakmica serije se igra u petak.