Atalanta deklasirala Lazio, Spezia za povijest

U odgođenom susretu 1. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je u Rimu deklasirala Lazio s 4-1.

Momčad iz Bergama je već na poluvremenu vodila 3-0, a potom je u nastavku mirno obranila prednost.

Golove za goste zabili su Robin Gosens (10.), Hans Hateboer (32.) i Alejandro Gomez (41., 61.), dok je pogodak za Lazio zabio Felipe Caicedo (57.).

Mario Pašalić je igrao za goste do 56. minute, dok Boško Šutalo nije ulazio u igru.

Uvjerljiv je bio i Inter koji je na gostovanju pobijedio Benevento s 5-2 upisavši i drugu pobjedu ove sezone.

Inter je poveo u 28. sekundi utakmice, nakon pola sata igre već je vodio sa 3-0, a na poluvremenu 4-1 riješivši pitanje pobjednika. U nastavku susreta oba sastava su postigla po još jedan pogodak.

Strijelci za Inter bili su Romelu Lukaku (1., 29.), Roberto Gagliardini (25.), Achraf Hakimi (42.) i Lautaro Martinez (72.), dok je oba gola za domaći sastav zabio Gianluca Caprari (34., 76.).

Marcelo Brozović i Ivan Perišić su za Inter zaigrali od 65. minute.

U treće susretu večeri Spezija je na gostovanju pobijedila Udinese2-0 ostvarivši prvu prvoligašku pobjedu u povijesti kluba.

Junak utakmice bio je bugarski napadač Andrej Galibanov koji je zabio oba gola za goste. Prvog u 30. minuti, a drugog u posljednjim trenucima susreta i to s igračem manje. Gosti su naime, od 66. minute igrali bez isključenog Claudia Terzija. Martin Erlić je igrao za goste od 67. minute.

Spezia je prvi put u povijesti izborila plasman u Serie A, no premijeran nastup u elitnom društvu nije prošao najbolje. Kod kuće je izgubila od Sassuola sa 1-4. Međutim, u drugom dvoboju je dočekala i pobjedu i to na gostovanju.

Na ljestvici vode Napoli, Atalanta, Inter, Verona i Milan sa po šest bodova.