Krupa uzela tri boda Željezničaru, Olimpik u derbiju začelja bolji od Radnika

U prve dvije utakmice 19. kola m:tel Premijer lige BiH zabilježene su dvije domaće pobjede.

Ovo je posljednje kolo u jesesnkom dijelu prvenstva, a nakon što se odigraju sve utakmice Premijerligaši će na na dugotrajni, ali i zasluženi odmor do kraja veljače.

U utakmici u Krupi na Vrbasu, pretposljednja Krupa dočekala je drugoplasirani Željezničar, a domaći su slavili važnu pobjedu u borbi za opstanak.

U 26. minuti poveli su preko Aćimovića, nakon asistencije Galića. Do kraja poluvremena bilo je dosta nervoze, a igrač Željezničara Ivan Miličević je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Unatoč igraču manje, momčad iz Sarajeva je pritiskala i u 67. minuti stigla do izjednačenja preko Luke Juričića, nakon asistencije Alispahića.

Ipak njihova radost je kratko trajala do 74. minute, nakon igranja Frane Ikića, sudac Frano Jelić je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator s bijele točke bio je Dujaković za ispostavilo se konačnih 2:1.

Dodajmo da su po završetku utakmice viđene i neke nemile scene među igračima obje momčadi oko kruga svlačionice, ali sve su raščistile redarske službe.

U drugoj današnjoj utakmici Olimpik je s minimalnih 1:0 svladao bijeljinski Radnik, a strijelac jedinog pogotka u 41. minuti bio je Kenan Hadžić preciznim udarcem iz daljine.