Sarajevo završilo godinu bez poraza, na Koševu su bili bolji od Slobode

Sarajevo je uspješno okončalo jesenski dio sezone i u subotu su na Koševu u susretu 19. kola m:tel Premijer lige BiH protiv tuzlanske Slobode dodatno povećali svoju prednost na čelu ljestvice u odnosu na svoje prve pratitelje.

Tako će Bordo momčad veliki gradski derbi dočekati s devet bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratitelja, gradskog rivala Željezničara, koji je danas poražen u Krupi rezultatom 2:1.

Sarajevo je povelo u 22. minuti kada je Benjamin Tatar pogodio, nakon asistencije Velkoskog. A samo pet minuta kasnije bilo je 2:0 za domaće.

Strijelac je bio isti, a ovaj put asistent je bio Handžić.

Novi problem za Tuzlake uslijedio je početkom nastavka. Deverdžić je oštro išao prema Miličeviću i tako zaradio izravan crveni karton.

Ipak, iako se činilo da će to biti lagan zadatak za domaće, gosti su stiskli redove i do kraja utakmice u 72. minuti smanjili na konačnih 2:1. Smušenu reakciju obrane Sarajeva iskoristio je Alem Kurtalić.