Kramarić igrač dana u Bundesligi, Pjaca razveselio Gelsenkürchen

Uspješan dan imali su Hrvati u Njemačkoj, u sklopu 25. kola Bundeslige. Andrej Kramarić zabio je u petoj uzastopnoj prvenstvenoj utakmici i odveo Hoffenheim do pobjede. Napokon je priliku od prve minute u dresu Schalkea dobio i Marko Pjaca te pogotkom u završnici prvog dijela donio domaćima pobjedu. Pobjedu je upisao i Eintracht Nike Kovača i Ante Rebića…

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije sigurno s veseljem iščekuje svako bundesligaško kolo, većina Hrvata na privremenom radu u Njemačkoj igra jako dobro, a posebno ga mora veseliti fenomenalna forma Andreja Kramarića. Hrvatski je napadač još jednom dobio priliku od prve minute i još se jednom zahvalio treneru Nagelsmannu fenomenalnim nastupom, piše Sportnet.hr.

Pogotkom i asistencijom okrunio je odličnu igru, Hoffenheim je u gostima s 2:0 svladao Augsburg.

Poveli su gosti u 30. minuti, s lijeve je strane ubacio Hubner, a Kramarić iz teške pozicije poentirao glavom. U posljednjih pet prvenstvenih utakmica Kramarić je tresao protivničku mrežu, ukupno je zabio šest golova od posljednjih osam prvenstvenih pogodaka Hoffenheima.

Odmah na otvaranju drugog dijela Hoffenheim je zapečatio sudbinu Augsburga. Ponovno je u glavnoj ulozi bio Kramarić, odigrao je dupli pas s Gnabryjem koji lako pogađa s peterca za konačnih 2:0. Kramarić je igru napustio u 73. minuti, odmijenio ga je Szalai.

Još je jedan hrvatski reprezentativac bio u glavnoj ulozi u svom timu. Nakon neočekivanog bacanja na klupu od strane trenera Tedesca, Marko Pjaca je za domaći ogled Schalkea s berlinskom Herthom dobio prigodu od prve minute. Nije igrao na uobičajenoj krilnoj poziciji već kao nekakva polušpica i još jednom dokazao kako za njega mora biti mjesta u početnom sastavu Schalkea koji je pobjedom barem privremeno zasjeo na drugo mjesto bundesligaške ljestvice.

Pjaca je u prvom poluvremenu bio najbolji pojedinac na travnjaku, a prije pobjedonosnog pogotka imao je dvije solidne prigode. Prvo se u šestoj minuti riješio čuvara i odapeo s 20-ak metara, ali nekako mu je uspio obraniti Jarstein. Nešto kasnije je u možda i izglednijoj šansi bio neprecizan, šalje loptu kraj lijeve vratnice.

Mogla je i Hertha do gola, pamtit će gosti veliku prigodu iz 14. minute kada je na dodavanje Kaloua Stark promašio prazan gol.

Trenutak utakmice dogodio se u 37. minuti, prizemni ubačaj stigao je s desne strane, loptu je tek dotaknuo Di Santo, Pjaca bježi svojem braniču i posprema je u mrežu za vodstvo, a posljedično i pobjedu Schalkea. 22. uzastopnu utakmicu (gledajući sva natjecanja), Schalke je postigao barem jedan gol, što je najduži klupski niz od 1984. godine. Schalke je već sad izjednačio bodovni učinak iz kompletne prošle sezone.

Kako to već biva s Tedescom, Schalke se zatvorio u nastavku i čuvao rezultat. Za takvu igru nije mu trebao Pjaca pa ga je u 66. minuti izvadio, Pjaca je travnjak napustio uz ovacije s tribina, navodi dalje Sportnet.hr.

Na svojoj Commerzbank-Areni Eintracht je s minimalnih 1:0 stigao do posve zaslužene pobjede protiv Hannovera. Strijelac jedinog pogotka bio je Da Costa u 39. minuti. Ante Rebić igrao je za domaći sastav sve do 89. minute. Josip Elez poraz je gostiju odgledao s klupe za pričuve. Kao i Schalke, i Eintracht je već izjednačio bodovni učinak iz prošle sezone.

Do važne pobjede u gostima kod Wolfsburga stigao je Bayer Leverkusen. Slavili su gosti s 2:1, pogotke za “Apotekare” postigli su Alario (31′ 11-m) i Brandt (78′), jedini pogodak za domaćine postigao je Mehmedi (79′).

Josip Brekalo je u dresu Wolfsburga igrao do 67. minute, dok je Tin Jedvaj u igru kod Bayera ušao u 46. minuti.