Karačić: Nismo u poziciji da biramo utakmice; Vukas: Zasluženo smo poraženi

NK Široki Brijeg slavio je na gostovanju kod HŠK Zrinjski Mostar rezultatom 1:3 u koviru 11. kola Premijer lige BiH.

Nakon utakmice na konferenciji za medije pred novinare su izašli treneri dvaju klubova.

Čestitam momcima na pobjedi. Utakmica je bila troma s obje strane, bez potrebne svježine. Imali smo jedan viška trening u odnosu na Zrinjski. Nije bila ekstra kvalitetna utakmica. Mi smo bili puno svježiji u drugom poluvremenu i zasluženo slavili. Nismo u poziciji da biramo utakmice, previše bodova smo izgubili i sad nam je svaka utakmica odlučujuća, rekao je Toni Karačić.

Karačić je imao razloga biti zadovoljan nakon hercegovačkog derbija.

Karačiću je ovo treća utakmica na klupi Širokog, a za to vrijeme Plavo-bijeli su osvojili sedam bodova

Ovo mi je treća utakmica na klupi, osvojili smo sedam bodova u tom periodu, zadovoljan sam. Liga je izjednačena i svak svakoga može pobijediti. Bit će neizvjesno do kraja, kazao je Karačić.

Čestitke Širokom. Govorili smo da su na ljestvici zbog onog što je bilo prije.

Široki je danas iskoristio sve naše slabosti.

Otvorili smo slabo i odmah su nas kaznili. Imali smo problema u središtu terena, slabo smo preuzimali njihove vezne igrače. Pokušali smo sve u drugom poluvremenu ali nije išlo. Slažem se da utakmica nije bila energetski na visokom nivou zbog terena i velike sparine. Ne tražimo alibi, bili smo lošiji i zasluženo smo poraženi, kazao je Hari Vukas.

Vukas predstavom svoje momčadi u današnjem susretu nikako ne može biti zadovoljan.

“Ne tražimo alibi, bili smo lošiji i zasluženo smo poraženi”

U utakmice ulazimo nekako stihijski i s mekanijom obranom. Imali smo sreće da smo se brzo vratii i stabilizirali no u nastavku su nam zatvorili sve prilaze.

Kaznili su nas i zasluženo dobili.

Ja kao trener prihvaćam odgovornost za naš broj bodova s kojim možemo biti zadovoljni. Od kukanja nema ništa. Opet moramo povezati nekoliko pobjeda i vratiti se gdje nam je mjesto. Bit će tu još dosta borbe do kraja, zaključio je trener Plemića.