Kako je Tomislav Čuić sudio u dosadašnjem dijelu premijerligaške sezone?

Tomislav Čuić iz Tomislavgrada ove sezone prometnuo se u ponajboljega suca Premijerlige BiH, pa ne čudi što je Nogometni savez BiH odlučio da baš on sudi i današnji Hercegovački derbi Širokoga Brijega i Zrinjskoga.

Podsjetimo, on je sudio i prvi njihov međusobni dvoboj ove sezone kada su “Plemići” golom Tonija Jovića iz kaznenoga udarca slavili s 1:0, no usprkos dosuđenom penalu u spomenutoj utakmici nakon susreta nije bilo nekih većih pritužbi na njegovu arbitražu.

Zrinjskom je sudio još u utakmici 8. kola, kada su Mostarci u Gabeli sa 2:0 pobijedili GOŠK-a, a zanimljivo, Čuić u tom dvoboju nije pokazao nijednu javnu opomenu.

No, zato se “razmahao” u sarajevskom “vječitom” derbiju u 5. kolu, kada je Željezničar na Koševu s 1:0 slavio protiv Sarajeva golom Zajka Zebe u 4. minuti iz kaznenoga udarca. Domaći igrač Perica Ivetić je prethodno već u 3. minuti zaradio izravan crveni karton, a u 37. minuti i gosti su ostali s desetoricom zbog isključenja Sinana Ramovića nakon što je ovaj u razmaku od svega pet minuta zaradio dvije javne opomene.

Igrači Sarajeva su na spomenutoj utakmici zaradili još četiri, a gosti s Grbavice još dva žuta kartona.

Željezničar je poput Zrinjskoga slavio u oba prvenstvena sraza koja im je ove sezone u Premijerligi sudio ovaj sudac, jer je Čuić imao glavnu riječ i u utakmici 4. kola, kada je Željezničar na Grbavici sa 2:1 dobio Borca, iako su gosti prvi poveli golom Borisa Raspudića u 16. minuti, ali je domaćin kreirao preokret i slavio golovima Saše Kajkuta u 62. i Asima Zeca u 68. minuti. Igrači Željezničara su inače i na toj utakmici zaradili dvije, a njihov protivnik četiri javne opomene.

Posljednja utakmica koju je Čuić vodio ove sezone u premijerligaškom rangu natjecanja bio je dvoboj 9. kola, kada je Sarajevo s visokih 4:1 u Bijeljini pobijedilo Radnika, a domaćini su imali poprilične pritužbe nakon utakmice, prvenstveno zbog sumnjivo dosuđenoga kaznenog udarca u 14. minuti iz kojega su gosti i poveli zgoditkom Krste Velkoskog. Kasnije je i Mersudin Ahmetović postigao dva gola za “bordo” momčad, jednoga je dodao i Marko Mihojević, a poraz domaćina ublažio Aleksandar Glišić u sudačkom dodatku vremena. I Radnik i Sarajevo su na toj utakmici zaradili po tri javne opomene.

Statistički gledano, na utakmicama koje je sudio Tomislav Čuić u prosjeku je padalo nešto više od dva gola po utakmici, odnosno tim susretima je nazočilo nešto manje od 5.000 gledatelja u prosjeku. Vjerujemo kako bi Hercegovački derbi danas mogao premašiti i jedno i drugo.