Jakirović: Nema pritiska ; Ivković: Želim svom prijatelju da ostane na vrhu

Sergej Jakirović
Zrinjski je u ponedjeljak upisao novu pobjedu svladavši Željezničar s 3:0 na Grbavici.

Dobru igru svoje momčadi prokomentirao je trener Sergej Jakirović.

Zasluženo smo slavili, iako nisam zadovoljan prvim dijelom. Imali smo jednu priliku u prvom dijelu, posložili smo se na pauzi, a pomogao nam je i prvi gol. Bilo je pitanje kada ćemo postići drugi. Zasluženo smo slavili, kazao je trener Zrinjskog i dodao:

Nema pritiska zbog prvog mjesta. Želimo uzeti maksimum bodova do pauze. Idemo utakmicu po utakmicu, nema pritiska, to su mladi momci predvođeni ovim starijim. Planiramo se pojačavati na zimu, stalno se radi na tom skautingu. Želimo dovesti igrača koji znaju gdje dolaze, a to je veoma bitno. Nije isto igrati u solidnom klubu ili npr. Zrinjskom.

Zrinjski u sljedećem kolu dočekuje Borac.

Ovo je četvrti derbi u nizu. Idemo utakmicu po utakmicu, puno lakše je igrati kada imate zalihu bodova. Za Borac ćemo se spremati kao i svaku utakmicu, želimo pobjedu pred našim navijačima, dodao je Jakirović.

Razočaran je, naravno, bio trener Željezničara – Tomislav Ivković.

Prvo poluvrijeme loše s obje strane. Drugo poluvrijeme kada smo trebali biti mirniji, dogode nam se dvije greške u nizu. Primimo prvi pogodak, a drugi penal… Zaslužena pobjeda Zrinjskog, čestitam im i želim im sve najbolje. Želim svom prijatelju da ostane na prvom mjestu do kraja, kazao je Ivković i dodao:

Zaslužili smo možda blaži poraz, ali to nije ni bitno. Moram zaštititi igrače, stati u njihovu obranu. Oni daju maksimum, odigrali smo puno utakmica i ne tražim opravdanje. Krivo mi je što ih napadaju, ali to se događa, pogotovo u sportskom životu. Imamo još utakmicu u Prijedoru, pa onda možemo razmišljati kako i što dalje, a ima dosta stvari koje bi se trebale riješiti.

Željezničar je u nizu od tri poraza.

Moramo prekinuti taj niz. Svatko svakoga može dobiti u ovoj ligi, svjesni smo toga. Moramo se spremiti za tu utakmicu, bit će više borbena, moraš takvu utakmicu izvući na mišiće, zaključio je Ivković.