Izviđač u pretposljednjem susretu izgubio od Gorenja

Rukometaši Izviđača poraženi su od Gorenja 32:36 (14:20) u susretu zaostalog 14. kola regionalne SEHA lige igranom u Gradskoj sportskoj dvorani u Ljubuškom. Slovenskom viceprvaku bila je to prva gostujuća pobjeda ove sezone.

Momčad iz Velenja imala je +9 tijekom prvog dijela susreta, dok su na odmor otišli s prednošću od šest pogodaka, a sve je izgledalo da će Slovenci lagano privesti susret kraju. No, u nastavku su se ”Skauti” probudili te su desetak minuta prije kraja došli na samo dva pogotka zaostatka.

Do potpunog preokreta nisu uspjeli doći te su na kraju upisali 14. poraz u regionalnoj ligi. Vrijedi svakako spomenuti da su Izviđaču zbog ozljeda nedostajala dva prvotimca Josip Šarac i Mario Pavlak.

Gorenje je do pobjede predvodio sjajni dvojac Potočnik i Medved. Gregor Potočnik postigao je 12 pogodaka iz 16 pokušaja, dok je Niko Medved promašenim sedmercem upropastio savršeni učinak – postigao je 11 pogodaka iz 12 pokušaja. Kod Izviđača su najefikasniji bili David Mandić i Ante Grbavac sa po sedam pogodaka dok je Matej Hrstić pridodao pet.

Sljedećeg utorka u 17.00 sati, u posljednjoj ovosezonskoj utakmici u SEHA ligi, Izviđač dočekuje aktualnog pobjednika regionalne lige makedonski Vardar.

Nakon toga čeka ih dugo razdoblje bez natjecateljskih utakmica s obzirom da Liga 4 Bosne i Hercegovine počinje 10. svibnja.