Italija preskočila Hrvatsku, Norveška joj se približila

Nogometaši Italije pobijedili su Maltu 1:0 preuzevši vodstvo ispred Hrvatske u skupini H kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo 2016. godine.

Italija se dugo mučila i tek je u 77. minuti uspjela probiti suparnički bunker. Strijelac za tri važna boda bio je Graziano Pelle.

Identičnim rezultatom Norveška je u Sofiji pobijedila Bugarsku i posve zakomplicirala situaciju u ovoj skupini. Pogodak odluke zabio je Vegard Foren u 57. minuti.

Italija sada vodi sa 15 bodova, Hrvatska ima 14, a Norveška na trećem mjestu ima 13 bodova. Mnogo toga bit će jasnije u nedjelju kada Hrvatska gostuje u Oslu.

U skupini A Island je praktički osigurao plasma na EURO pobijedivši u Amsterdamu Nizozemsku 1-0. Strijelac za veliki podvig Islanđana bio je Gylfi Sigurdsson iz jedanaesterca u 51. minuti. Domaćin je od 33. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Martins Indi. Bio je to prvi domaći poraz ‘oranja’ u kvalifikacijama za EP nakon 48 utakmica.

Češka je također sve bliža Francuskoj. Premda je Kazahstan vodio u Pragu do 74. minute, domaćin je u zadnjih 15 minuta zabio dva gola i upisao pobjedu. Gosti su poveli u 21. minuti golom Juria Logvinenka, a susret je preokrenuo dvostruki strijelac Milan Škoda (74, 86).

Turska je kiksala odigravši 1:1 protiv Latvije. Domaćin je poveo u 77. minuti golom Selcuka Inana, a Latvija je izjednačila u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Valerijs Sabala.

Na ljestvici vodi Island sa 18 bodova, Češka ima 16, a Nizozemska 10 bodova. Slijede Turska (9), Latvija (4) i Kazahstan (1).