Iker Casillas UEFA-i i FIFA-i: Prilagodite se i završite ovu sezonu kako treba

Legendarni španjolski golman Iker Casillas oglasio se na društvenoj mreži Twitter te je poručio čelnicima UEFA-e i FIFA-e da se prilagode Svjetskom prvenstvu 2022. godine i ovu sezonu završe u prosincu.

Koronavirus je u Europi zaustavio nogomet u svakoj državi osim u Bjelorusiji, gdje doduše nema nikakvih međunarodnih natjecanja, a čelnici FIFA-e i UEFA-e danima već traže najbolji model na koji način završiti ovu sezonu i nastaviti dalje.

Casillas je napisao da bi se trebali prilagoditi Svjetskom prvenstvu 2022. godine i ovu sezonu završiti u prosincu kada bi se igralo finale Lige prvaka i Europske lige.

Kako ćete riješiti datume odigravanja utakmica? Otkazuje li se sezona? Hoće li se sezona završiti u ovoj godini? Ako sve bude dobro, predlažem da se počne igrati za tri do četiri mjeseca, neka se sezona normalno nastavi, kupovi i Liga prvaka, a finala da se igraju u prosincu . Sljedeće Svjetsko prvenstvo je u studenom 2022. godine. Prilagodite se, poručio je Casillas, prenosi Klix.ba.

Njemački virolog Alexander Kekule nedavno je rekao da se lige u svojim državama mogu nastaviti u svibnju, ali uz poseban status za nogometaše koji bi na kraju bio općedruštveno prihvatljiv, posebno u vrijeme ograničene slobode kretanja stanovništva.