HŽOK Smeč rutinski protiv Vogošće do prve pozicije na ljestvici

HŽOK Smeč u svojoj je posljednoj domaćoj utakmici sezone očekivano nadigrao posljednjeplasiranu ekipu Vogošće s 3:0. Širokobriježanke su ovom pobjedom sezonu završile na prvom mjestu Superlige skupine Jug i time si osigurale “lakšega” protivnika u doigravanju za Premijer Ligu BiH.

Širokobriježanke su odlično ušle u susret. Odmah su pokazale svoju kvalitetu i prvi set s lakoćom dobile rezultatom 25:8.

Drugi set svojim dobrim servisima otvorila je Ivana Šantić. Ekipa Smeča i u drugom je setu lako dolazila do poena. Iako su se gošće pokušavale vratiti, vidljiva je bila razlika u kvaliteti. Ekipa Vogošće nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti Širokobriježankama na njihovom parketu dvorane na Pecari, tako da je drugi set opet uvjerljivo otišao na stranu Smeča. Završio je rezultatom 25:7.

U trećem se setu igrala bolja odbojka. Gošće su se na početku seta držale odlično ne dopuštajući domaćoj ekipi da se odlijepi na ozbiljniju razliku. Nakon dužega vremena došle su i do vodstva od 12:15.

I u nastavku se igrao tijesan set. Ekipe su se skoro do samoga kraja izmjenjivale u vodstvu, ali na kraju su domaće igračice samo potvrdile ono što su pokazale u prva dva seta. Set je završio rezultatom 25:21.

Širokobriježanke su ovom pobjedom ostvarile veliki uspjeh osiguravši prvu poziciju na ljestvici ispred ekipa Igmana i Novoga Grada i time si olakšale put u doigravanju za najviši rang natjecanja u državi.