Hrvatska natrpala Maltu

Hrvatska nogometna reprezentacija s visokih 1:7 slavila je na gostovanju na Malti u pretposljednjem kolu Skupine H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Vatreni su jako odlučno ušli u ovu utakmicu, ne želeći ništa prepustiti slučaju protiv znatno nekvalitetnijeg suparnika.

Već u šestoj minuti Vatreni nakon velike greške u obrani domaćih dolaze u vodstvo. Kramarić je upisao prvu asistenciju na utakmici, a Ivan Perišić je rutinski pogodio za 0:1.

Samo nekoliko minuta kasnije prvo je poništen gol Gvardiolu zbog zaleđa, a onda i malteškom napadaču Degabrieleu na drugoj strani.

Hrvatska je povisila vodstvo u 22. minuti. Modrić je ubacio iz slobodnog udarca, a Duje Ćaleta-Car je glavom zakucao loptu u mrežu. Ipak, devet minuta kasnije dogodila se jedna situacija da ne bude sve idealno u prvom dijelu utakmice za Hrvatsku. Nakon jednog ubačaja domaćih i gužve u šesnaestercu Hrvatske, Marcelo Brozović je nespretno reagirao u želji da izbije loptu te je tako prevario vratara Ivu Grbića (inače debitanta na ovoj utakmici) i Malta je tako iz ničega smanjila vodstvo Vatrenih.

Odlična utakmica iza Andreja Kramarića (Foto: Matthew Mirabelli/Afp)

No, izabranici Zlatka Dalića su nakon toga još više dodali gas i do kraja utakmice potpuno napunili mrežu Maltežana.

Prvo je zabio Mario Pašalić u 40. minuti nakon sjajne akcije Majera i Kramarića, a ovom potonjem se piše druga asistencija na utakmici.  Potom, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela za 1:4 pogodio je i kapetan Luka Modrić nakon lijepog proigravanja petom Pašalića.

Odmah na otvaranju drugog dijela, pukla je i “petarda” u mreži Malte. Juranović je ubacio, Kramarić šutirao, ali vratar Malte je to obranio na kratko, a na odbijenu loptu natrčao je Lovro Majer koji je postigao svoj prvi gol za reprezentaciju.

U 53. minuti u strijelce se upisao i Andrej Kramarić, koji je nakon velike pogreške domaćih, s 20ak metara lagano pospremio loptu u praznu mrežu.

Sedmi gol pao je u 64. minuti. Oršić je kratko odigrao za Livaju koji sjajno proigrava Lovru Majera koji rutinski zabija za golemih 1:7 na semaforu i svoj drugi gol na utakmici. To se ispostavio i kao konačan rezultat utakmice.

Nakon današnje pobjede Rusije, jasno je da će Vatreni s njima u posljednjem kolu odlučiti o prvom mjestu u skupini. U grotlu prepunog splitskog Poljuda, Hrvatska će u nedjelju od 15 sati tražiti pobjedu s kojom bi osigurala prvo mjesto i izravan plasman na Svjetsko prvenstvo. S druge strane Rusima će u toj utakmici biti dovoljan i bod, s obzirom da imaju dva boda više od Hrvatske.

MALTA: Bonello, Pepe, Agius, Shaw, Camenzuli, Teuma, Kristensen, Attard, Degabriele, Montebello, Mbong

HRVATSKA: Grbić, Sosa, Gvardiol, Ćaleta-Car, Juranović, Brozović, Modrić, Perišić, Pašalić, Majer, Kramarić