Rusi pregazili Cipar i čekaju Hrvatsku

Nogometna reprezentacija Rusije je u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru u skupini H s visokih 6:0 svladala momčad Cipra.

Rusi su s ovom pobjedom napravili važan korak ka plasmanu na Svjetsko prvenstvo te sada mogu mirno očekivati dvoboj s Vatrenima na Poljudu u nedjelju (15 sati).

Pogotkom Erokhina u 4. minuti Rusi su poveli 1:0, a s tim rezultatom se otišlo i na odmor.

U drugom dijelu su do vrha napunili mrežu slabašnog protivnika. Redom su pogađali Smolov u 55, Mostovoy u 56, Sutormin u 62, Zabolotnyi u 82 te ponovno Erokhin u 87. minuti.

U istoj skupini večeras će Hrvatska na Malti tražiti zadržavanje u igri za izravan plasman na Svjetsko prvenstvo i igra joj samo pobjeda. U slučaju bilo kakvog kiksa, Rusi bi izborili izravan plasman, a Hrvatska bi kao druga morala u dodatne kvalifikacije.

U slučaju očekivane pobjede Hrvatske, konačna odluka o prvom mjestu u skupini pala bi u izravnom dvoboju Rusa i Vatrenih u nedjelju. Hrvatskoj bi onda i u toj utakmici igrala samo pobjeda, a Rusima bi bio dovoljan i bod.