HKK Široki opravdao ulogu favorita i pobijedio Bratunac

HKK Široki upisao je četvrtu pobjedu u Prvenstvu BiH svladavši KK Bratunac rezultatom 88:64.

Igrači Hrvoja Vlašića sjajno su ušli u utakmicu. Radili su dobar posao u obrani, a u napadu su brzim kontrama goste hvatali “na spavanju” i već sredinom prve četvrtine na semaforu je stajalo 20:7 u korist domaćina. Široki je održavao dvoznamenkastu prednost i na prvu pauzu odlazi s rezultatom 29:19.

Početkom druge četvrtine Široki odlazi na 14 poena prednosti, ali se Bratunac ne predaje i tri minute do kraja prvog poluvremena dolazi na samo minus šest. Filip Kraljević i Mateo Drežnjak ne dopuštaju potpunio preokret gostiju i na predah se odlazi s rezultatom 48:38.

Prvak BiH u trećoj četvrtini pokazuje da se radi o kvalitetnijoj momčadi, ubacuju u brzinu više i lome utakmicu. Imali su priliku otići i na visokih 20 poena prednosti što nisu iskoristili, ali u posljednju četvrtinu ulaze s visokih 68:52.

Mateo Drežnjak i Filip Kraljević u drugoj četvrtini nisu dopustili potpuni povratak gostiju

U posljednjoj dionici jedino pitanje je bilo s kolikom razlikom će Široki slaviti. Igralo se brže i opuštenije, a momčad s Pecare s konačnih 88:64 dolazi do četvrte pobjede u ligi.

Najbolji u redovima Širokog bili su Filip Kraljević i Dario Drežnjak sa po 17 poena, dok je kod Bratunca najefikasniji bio Nikola Gajić s također 17 poena.

Široki u sljedećem kolu gostuje u Donjem Vakufu kod KK Promo.