Hajduk odličnom utakmicom dostigao Rijeku

Nogometaši Hajduka u susretu su 28. kola Prve HNL na Poljudu deklasirali Lokomotivu s 4-0 (2-0), dok je u drugom subotnjem susretu Gorica kao domaćin svladala Rijeku s 1-0 (0-0).

Strijelci za splitski sastav bili su Nikola Kalinić (22), Filip Krovinović (43), Dario Melnjak (54) i Emir Sahiti (62).

Od samog početka utakmice igralo se praktički na jedan gol, onaj Lokomotive, a takav pristup Hajduku je donio rezultat u 22. minuti. Grgić je sa sredine igrališta uputio okomitu loptu prema Kaliniću koji je izbjegao zaleđe, a zatim s 15 metara sjajnim lobom svladao Nevistića. Da Hajduk na odmor ode sa značajnijom prednosti pobrinuo se Korvinović koji je u 43. minuti lijepim udarcem s više od 20 metara pogodio suprotni kut suparničkog gola.

Tamo gdje je stao krajem prvog dijela, Hajduk je nastavio početkom nastavka, u 54. minuti treći pogodak postigao je Melnjak nakon uigrane akcije iz prekida. Livaja je ubacio iz slobodnog udarca u 16-erac gdje je Ferro spustio glavom loptu za Kalinića, pokušaj “škarica” domaćeg centarfora nije bio uspješan, ali koncentriran u nastavku akcije bio je Melnjak.

Konačnih 4-0 postavio je Sahiti u 62. minuti, Kalinić je na sredini igrališta oteo loptu neopreznom Soldi, a Krovinović je odmah proigrao Sahitija koji se sjurio prema suparničkom golu i potom mirno prebacio istrčalog Nevistića.

S ova tri boda Hajduk je stigao na treće mjesto na ljestvici sa 52 boda, koliko ima i četvrta Rijeka koja je ranije u subotu izgubila od Gorice s 0-1, ali Hajduk je odigrao utakmicu manje. Ispred njih su Dinamo i Osijek, koji će svoje utakmice 28. kola igrati u nedjelju, s po 54 boda. Lokomotiva je ostala peta s 36 bodova, koliko ima i šesta Gorica.

Jedini pogodak na utakmici u Velikoj Gorici bio je autogol mladog Rijekonog stopera Save Čestića u 73. minuti.

U susretu podjednakih suparnika odlučila je pogrešna procjena Čestića koji je glavom preusmjerio pokušaj glavom Babeca s više od 10 metara, kojega bi njegov vratar Labrović zasigurno obranio, te zatresao svoju mrežu. Prethodno je Krizmanić probio desni bok i uputio odličan centaršut ravno na glavu Babeca, piše Hina.

Gorica je do pgootka stigla u trenucima kada je imala igrača manje na terenu jer je u 61. minuti zbog drugog žutog kartona, kojega je dobio zbog nesmotrenog starta na suparničkoj polovici, isključen domaći napadač Cruz.

Inače, ovo je Čestiću već drugi autogol ovoga proljeća, u 23. kolu je također zbog njegove loše reakcije Rijeka izgubila s 0-1 na gostovanju kod Osijeka.