Engleska tek u sudačkoj nadoknadi slomila žilavi Tunis

Iako je dominirala cijelom utakmicom, Engleska je u susretu protiv Tunisa u Volgogradu do pobjede stigla tek u 90. minuti zgoditkom Harryja Kanea.

U drugoj utakmici prvoga kola skupine G, u kojoj se nalaze još Belgija i Panama, Englezi su u prvih 45 minuta promašili najmanje pet čistih zicera, ali im se to nije obilo o glavu jer ih je fenomenalni Kane “spasio” u 90. minuti.

Engleska je počela nevjerojatno dobro, rastrčano, hitro i agresivno. Već u prvih pet minuta stvorili su dva čista zicera, koje Lingard i Sterling nisu iskoristili. Ipak, u desetoj minuti Englezi su došli do zaslužena vodstva.

Nakon kornera Stones je tukao glavom nakon, Hassen je efektnom paradom odbio loptu na gol-crti, a odbijanac je u mrežu pospremio Kane i brojni engleski navijači u Volgogradu počeli su slaviti.

Englezi su i nakon gola nastavili napadati. Najprije je Henderson gađao preko vrata, da bi Lingard promašio još jednog mrtvaca. I usred silnih napada Engleske, Tunis je došao u kazneni prostor Engleske, a tamo je Walker, ničim izazvan, udario igrača Bena Youssefai skrivio jedanaesterac. Ferjani Sassi je bio siguran i zabio je za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena Englezi su imali barem tri, četiri mat situacije, ali do gola nisu uspjeli doći. Jesse Lingard je odličan igrač, tu spora nema, ali čudo što je večeras sve promašio. Također, treba kazati i da je Engleska oštećena i za čisti penal, nakon što je strijelac gola za Tunis Sassi hrvačkim zahvatom srušio Kanea. Bio je to klasičan primjer udarca s 11 metara, no kolumbijski sudac tako nije mislio, a nije mu došla ni pomoć VAR-a.

U nastavku utakmice Tunis se stabilizirao i Engleska nije imala onakav protok lopte kao u prvom dijelu. Imala je Engleska posjed, pokušavali su svašta, ali ništa nije prolazilo. Sve do 90 minute. Korner, ubačaj, prebacivanje na drugu vratnicu i gol super Kanea za 2:1.

U prvom susretu skupine G Belgija je u Sočiju pobijedila Panamu 3:0.