Dinamo nulom u Norveškoj izborio 4. pretkolo Europske lige

Zagrebački Dinamo plasirao se u Play off Europske lige. Modri su večeras kao gosti remizirali s norveškim Oddom (0:0), te zahvaljujući pobjedi iz prvog susreta od 2:1 prolaze dalje.

Dinamo je bio mnogo bolji tim u prvom poluvremenu. Imali su nekoliko odličnih šansi da dođu do prednosti, ali im je realizacija bila jako loša. Odd s druge strane nije pokazao ništa u prvih 45 minuta, pa se na odmor, srećom po njih, otišlo bez golova (0:0).

Nastavak donosi mnogo bolju igru norveškog predstavnika. Imali su pogođenu gredu, Livaković je sjajno branio, pa se Dinamo uspio obraniti. Ulaskom Amera Gojaka u igru igra zagrebačkog tima se popravila. U finišu su “Modri” ponovobili bolji tim, imali su nekoliko šansi da riješe meč, ali jednostavno ih nije htjelo.

Momčad s Maksimira je susret završila s igračem manje. Daniel Olmo je dobio dva žuta kartona u pet minuta, te je isključen nakon samo 12 minuta u igri. Do kraja je međutim ostalo 0:0, pa je Dinamo zbog pobjede iz prvog susreta od 2:1 uspio ostvariti plasman u play off Europske lige.