Dalić: Protiv Španjolske moramo biti konkretniji, na igračima je da se pokažu

Hrvatska nogometna reprezentacija u prvoj utakmici nakon sjajnog rezultata na SP-u u Rusiji odigrala je 1:1 protiv Portugala.

Vatreni su u prijateljskom susretu u Faru remizirali protiv vrlo jakog protivnika. Izbornik Zlatko Dalić nakon susreta za Novu TV iznio je svoja razmišljanja.

Nisam ni očekivao neku ljepoticu, odigrali smo koliko smo mogli u ovom trenutku. Bilo je tu puno promjena nakon SP-a, dali smo šansu nekim novim igračima. Znate, nije lako igrati prvu utakmicu nakon SP-a, pogotovo protiv jedne jake reprezentacije kao što je Portugal. Nije to bilo loše, ali moramo neke stvari i popraviti. Portugal je imao inicijativu, mi smo stajali predaleko od igrača. U nastavku smo to malo popravili, ali opet nismo prema naprijed ništa posebno napravili, rekao je Dalić.

Portugalski izbornik: Odigrali smo dobro protiv jedne moćne momčadi

Hrvatski izbornik dodao je da su utakmice koje slijede priprema za Europsko prvenstvo, odnosno svojevrsna selekcija i trening za momčad, prenosi Vecernji.hr.

Dalić je najmanje mijenjao u veznom redu…

Badelj i Kovačić nemaju utakmica i treba im minutaža i zato su igrali svih 90 minuta. No, dali smo priliku i novim igračima, isprobali napadače, naveo je Dalić.

O novim igračima hrvatski srebrni izbornik nije htio donositi odluke nakon kratkog vremena, ali je istaknuo da će svi dobiti priliku i da je na njima da se pokažu.

Slijedi dvoboj protiv Španjolske u Ligi nacija.

Čekaju nas Španjolci, tu moramo biti konkretniji i puno bolji u toj utakmici, zaključio je Zlatko Dalić.