Vatreni napokon zabili Portugalu, ali nisu uspjeli pobijediti

Hrvatska i Portugal remizirali su rezultatom 1:1 u prijateljskom susretu igranom u Faru.

San polako prolazi, euforija se stišala i vrijeme je došlo da se vrati u stvarni svijet. Hrvatska je uoči svoga prvog ogleda u Ligi nacija imala jakog protivnika u prijateljskoj utakmici za provjeru prije Španjolske.

Susret europskog prvaka i svjetskog doprvaka od samoga početka bio je dinamičan iako je riječ o prijateljskom dvoboju. Obje momčadi na teren su istrčale u dosta izmijenjenom sastavu u odnosu na Svjetsko prvenstvno u Rusiji.

Prilike su sijevale s obje strane i iako su u prvom poluvremenu Portugalci pokazali više, Hrvatska je prva došla do vodstva. U 18. minuti Vatreni kombiniraju pred vratima domaćina, lopta se s malo sreće odbija do Ivana Perišića koji lako vara Rui Patricia i pogađa za 1:0 bilježeći prvi pogodak Hrvatske Portugalu ikad!

Portugal je izjednačio u 32. minuti preko Pepea koji je zabio glavom u svom 100. nastupu za reprezentaciju.

U drugom poluvremenu igrao se puno sporiji nogomet. U 57. minuti igru je napustio Livaja, a na terenu ga je zamijenio Ivan Santini. Međutim, Hrvatska u nastavku nije uspijevala kreireti ozbiljniji napad, dapače, domaćini su imali prevlast na terenu.

U 78. minuti Antonio Milić je umalo u pokušaju izbacivanja mogao upisati autogol u svojoj prvoj utakmici za reprezentaciju, ali lopta se odbila samo od vratnicu.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, tako da je rezultat na kraju ostao neriješen.

HRVATSKA: Kalinić – Vrsaljko, Mitrović, Vida, Barišić – Badelj – Kovačić, Modrić – Pjaca, Livaja, Perišić

PORTUGAL: Patricio, Cancelo, Pepe, Dias, Rui, W. Carvalho, Neves, Pizzi, Bruma, B. Silva, A. Silva

Dalić: Protiv Španjolske moramo biti konkretniji, na igračima je da se pokažu