Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović u utorak se u Mostaru sastao s veleposlanicom Kraljevine Švedske u BiH Helenom Lagerlöf, veleposlanicom Kraljevine Norveške u BiH Kathrine Biering te veleposlanikom Kraljevine Danske u BiH Ågeom Sandalom Møllerom.
Čović je s veleposlanicima razgovarao o aktualnom političkom trenutku u BiH s naglaskom na europski put, reformski proces te nužnost očuvanja mira, stabilnosti, teritorijalnog integriteta i ustavnog poretka BiH.
Dužnosnici su, ističe se u priopćenju HDZ-a BiH, razgovarali i o jačanju bilateralne suradnje, daljnjem razvoju gospodarskih veza te područjima buduće suradnje koja doprinose ukupnom razvoju i europskoj perspektivi BiH.
Čović je tom prilikom zahvalio veleposlanicima na ustrajnom zagovaranju i snažnoj potpori europskom putu BiH, a posebno je naglasio potrebu osiguravanja pune ustavne jednakopravnosti hrvatskoga naroda te legitimnog političkog predstavljanja, osobito uoči predstojećeg izbornog procesa.
Veleposlanici su, navodi se u priopćenju, iskazali snažnu potporu integraciji BiH u Europsku uniju, istaknuvši važnost političkog dijaloga, vladavine prava i reformskih procesa u jačanju povjerenja, društvenog napretka te gospodarskog rasta.
Također, veleposlanici su iskazali zanimanje i za aktualnu problematiku državne imovine, pri čemu je Čović iskazao stav o potrebi “žurnog iznalaženja održivog rješenja koje će omogućiti investicije i značajno unaprijediti socioekonomski razvoj BiH”.
Sugovornici su potvrdili obostranu opredijeljenost zajedničkim ciljevima i prioritetima u budućem djelovanju, uz poseban naglasak na projekte i inicijative koji doprinose razvoju i europskoj budućnosti Bosne i Hercegovine.
Veleposlanici Švedske, Danske i Norveške održali predavanje na Filozofskom fakultetu SUM-a
(www.jabuka.tv | Foto: HDZ BiH)








Evo naseg dragog vodje nije ga odavno bilo pa se zabrinuo..)
Zar nije tvoj dragi viđa Cvita ljudina kojeg si imao prilike upoznati u starom Kartingu. Jeo juhu od rajčice. Vrlo uljudan, čvrsto na zemlji, komunikativan, s jasnom vizijom.
https://www.jabuka.tv/cvitanovic-o-kandidatu-za-clana-predsjednistva-to-je-dodatno-gadenje-bih-hrvatima/
😂😂😂😂
Čović je veći viking od ovi autohtonih vikinga.
Garant pises iz elektroprivrede
Genijalan političar. Najbolji hrvatski u BiH, ispunio je ciljeve hrvatske politike, a ljudi žugaju na svakoga. Nikada nije dobro, ni kada vodi politiku koju narod želi jer bi ljudi sve savršeno.
Ko o čemu…….
Da mi je znat samo jel’ mu ovi išta vjeruju
Vođa eu puta vjeciti optimista vrli covik kud bi narod bez njega.
skupiti muslimane u Hercegovini i organizirano ih sve premjestit u skandinavske zemlje da Hercegovina konacno bude islam free