Čilić nakon 128 neprisiljenih pogrešaka ipak slomio Nalbandiana!

Više od pet sati trebalo je Marinu Čiliću kako bi donio vodstvo hrvatskim tenisačima na gostovanju u Argentini u četvrtfinalu Davis Cupa. U ogledu obilježenom pogreškama Čilić je svladao Davida Nalbandiana 5-7, 6-4, 4-6, 7-6(2), 6-3 i upisao prvu pobjedu u njihovom petom dosadašnjem meču.

Hrvatska je reprezentacije povela s 1-0 nakon prvog meča u Buenos Airesu, a za taj prvi bod Čilić je na zemljanom terenu stadiona Parque Roca proveo 5 sati i 9 minuta. U susretu ružnom za gledanje tenisači su ukupno načinili 241 neprisiljenu pogrešku, a Međugorac se u svemu bolje snašao dva se puta vrativši nakon rezultatskog minusa.

U prvom je setu Nalbandian oduzeo servis Čiliću za 4-3, no kada je Argentinac servirao za set Marin je napravio break za 5-5. No, odmah je u narednom servis gemu hrvatski tenisač još jednom serijom grešaka omogućio iskusnijem domaćem predstavniku novu prednost koju je ovaj potom vlastitim početnim udarcem pretvorio u prvi set.

U drugom je setu nakon breaka Nalbandiana za 2-1, Čilić osvojio četiri igre u nizu i stigao do 5-2, a Argentinac je do kraja seta uspio vratiti oduzeti početni udarac, ali je pri servisu za 5-5 ponovno pokleknuo.

U trećem je setu ponovo Nalbandian prvi došao u prednost oduzevši servis Čiliću za 3-2, a do kraja je seta naš tenisač propustio nekoliko prilika silnim neprisiljenim greškama.

Četvrti je set ponudio najviše uzbuđenja, a posebno je dugo trajao drugi gem u kojem je Čilić propustio čak šest prilika za oduzimanje servisa. Seriju pogrešaka na break loptama prvi je hrvatski reket nastavio sve do tie-breaka u kojem je dominantnom igrom slavio sa 7-2.

Najlakše je Marin Čilić posao odradio u petom setu u kojem su se pojavili i problemi s grčevima. Na koncu su prve dvije meč lopte propuštene, također zbog neprisiljenih pogrešaka, da bi kod treće Nalbandian napravio neforsiranu pogrešku…

“Definitivno je ovo moja najveća pobjeda u Davis Cupu. Tim više jer je ostvarena u gostima, u Argentini gdje je publika fenomenalna, te iz razloga jer sam prvi dio sezone propustio i nisam odigrao toliko mečeva”, rekao je Čilić sat vremena nakon završenog prvog susreta protiv Argentine.

“Nervoza i pritisak bili su razlozi velikom broju neprisiljenih pogrešaka koje su dolazile, većinom u prvome setu. Svjestan sam da sam loše odigrao početak susreta, ali nastavio sam vjerovati u sebe, znao sam da imam dovoljno vremena za povratak”, rekao je naš tenisač.

Pobjedom u prvom susretu su šanse naše reprezentacije za prolazak u polufinale porasle.

“Jesu. Možemo se nadati pobjedi. Imamo šanse i u parovima u subotu, spremni smo i vjerujem da možemo iznenaditi”, smatra Čilić.

Hoće li pet sati provedenih na terenu utjecati na igru u parovima i u nedjeljnom singlu, odnosno hoće li ostati dovoljno snage u Čiliću veliko je pitanje. On se nada.

“Sad je najbitnije da se oporavim, jedem i sve bi trebalo biti u redu”, zaključio je Čilić.

U drugom ogledu Ivo Karlović igra s Juanom Martinom Del Potrom, a naš je tenisač izgubio prvi set sa 6:2. (TS)