‘Kauboji’ pregazili Japance! (36:22)

Slavko Goluža je dan prije početka kvalifikacijskog turnira, rekao: Svaki protivnik je opasan dok ne napravim posao.

Govorio je Japanu i Čileu i bio je u pravu. Ne, nisu Japanci bili tako težak protivnik, ali su nas u jednom trenutku zabrinuli, u prvom poluvremenu kad su nam ‘puhali’ za vratom i samo potvrdili kako za svakog protivnika treba maksimalna ozbiljnost. No, Hrvatska je to pokazala i tako uspješno, vrlo važnom pobjedom otvorila kvalifikacije za Olimpijske igre.

Hrvatska je istrčala u sedmorci, Alilović na golu, krila Čupić i Ninčević, na pivotu kapetan Vori, te u vanjskoj liniji Kopljar, Duvnjak i Lacković, dok je Vuković ulazio u obrani umjesto Laca. I u prvim minutama to je izgledalo superiorno. Poveli smo 3:0, zatim i 6:2 u 7. minuti, obrana 6-0 bila je puno previsoka za Japance, a pokušaje prodora te cepelina uspješno su naši igrači spriječavali.

No, kao da ih je taj dobar početak ‘uljuljuškao’. Počeli su igrati neopreznije, kao da je malo popustila koncentracija, nizali su pogreške, od izgubljenih lopti, koraka… dok su Japanci postajali sve uporniji i uporniji, te napadali kao osice. Sve to dovelo ih je do 14:13 u 28. minuti, pa je Goluža, koji je u jednom trenutku bio promijenio čak šest igrača, pa je na parketu u 24. minuti od početne postave bio samo Alilović, vrlo brzo vratio i Duvnjaka i Lackovića.

Drugo poluvrijeme s tri pogotka otvorio je Zlatko Horvat, i u samo tri minute Hrvatska je ponovo bila na +5 (19:14). Izgledali su ponovo ozbiljno, ponovo sto posto unutra, Mirko Alilović skinuo je i prvi sedmerac, a prednost je s druge strane samo rasla (22:15). Kad je u 47. minuti Ninčević zabio za +9 (26:17) bilo je jasno da je to gotov posao i Hrvatska se mogla okrenuti današnjoj utakmici s Čileom. Kod Hrvata najefikasniji su bili Čupić sa 7 i Horvat sa 6 golova. (sportske.jutarnji.hr)

Zarezerwuj prywatną zakwaterowanie w apartamentach w Chorwacji. Polecamy: Półwysep Peljesac, Peljesac Apartamenty, Wyspa Mljet, Mljet Apartamenty, Wyspa Korcula, Korcula Apartamenty, Wyspy Elafiti, Wyspy Elafiti Apartamenty