Chan i Dodig uspješni, Dabrowski i Pavić izgubili u četvrtfinalu US Opena

US Open ulazi u završnu fazu, a noćas su održani mečevi četvrtfinala u mješovitim parovima.

Ivan Dodig je u paru s Latishom Chan došao do novog polufinala na Grand Slamu, dok je Mate Pavić u paru s Gabrielom Dabrowski zapeo na četvrtfinalnoj stepenici.

Dodig i Chan su poveli nakon prvog seta koji je bio vrlo napet. Niti oni niti Fabrice Martin i Raquel Atawo nisu imali break lopti te je prva dionica meča otišla u tie-break. Dodig i Chan bili su uspješniji i sa 7:3 došli do vodstva.

U nastavku su Martin i Atawo počeli igrati sve bolje i pri kraju seta, kod rezultata 3:3, napravili dva breaka i tako prilično lako došli do izjednačenja. Drugi set trajao je manje od pola sata, a francusko-američki par izjednačio je sa 6:3. Treći set, produženi tie-break otišao je ipak u ruke Dodiga i Chan koji su s uvjerljivih 10:3 došli do polufinala US Opena.

Nažalost drugi nositelji Pavić i Dabrowski ispali su nakon tri seta od Bethanie Lynn Mattek-Sands i Jamieja Murrayja. Meč je krenuo sjajno te su u prvom setu Pavić i Dabrowski uvjerljivo slavili sa 6:2. Činilo se da Mattek-Sands i Murray nisu dovoljno kvalitetni, ali u nastavku su uspjeli doći do preokreta.

U drugom setu koji je bio pun breakova i propuštenih prilika, Mattek-Sands i Murray su slavili sa 7:5, da bi u ključnom trećem setu prilično lako “pomeli” Pavića i Dabrowski s 10:4, piše Sportnet.hr.

U polufinalu Dodiga i Chan očekuju prvi nositelji Chan Hao-ching i Michael Venus.