Senzacija: Dominikanska Republika šokirala i izbacila Nijemce

Za senzaciju u drugom kolu Mundobasketa pobrinula se Dominikanska Republika koja je pobijedila Njemačku 70:68.

Odigrane su četiri utakmice drugog kola u skupinama E, F, G i H, a za senzaciju se pobrinula Dominikanska Republika.

Odlično je Dominikanska Republika otvorila utakmicu te povela 8:0, no do kraja četvrtine Nijemci okreću na 21:16.

Nijemci su prednost imali i na poluvremenu (39:37), no u posljednjih deset minuta Dominikanska Republika ušla s plus tri.

Najviše su imali plus osam, no Nijemci su se vratili te je uslijedila drama u završnici. Njemačka je imala posljednji napad u kojem je Schoder promašio šut za dva, a Barthel onda i šut za tri, pa je Dominikanska Republika slavila.

U skupini E Češka je stigla do prve pobjede na prvenstvu slavljem protiv Japana 89:76. Čehe su do pobjede predvodili Schilb i Bohacik s 22 poena, dok je kod Japanaca Hachimura ubacio 21.

Prvu pobjedu dočekali su i Novozelanđani koji su 93:83 svladali Crnogorce. Webster s 25 i Fotu s 20 bili su najbolji kod Novog Zelanda, Ivanović je ubacio 18 za Crnu Goru, piše Sportklub.

Veliki korak prema drugom krugu napravila je Australija koja je sa 81:68 pobijedila Senegal te stigla do druge pobjede u skupini H. Mills s 22 i Ingles sa 17 bili su najbolji kod Australaca, Dalmeida s 14 predvodio je Senegalce.