Borac u sudačkoj nadoknadi ispao iz Europe

Borac je na Gradskom stadionu u Banja Luci izgubio od Rio Avea 0:2 u drugom pretkolu Europske lige nesretnim golovima u posljednjim minuta te se tako oprostio od europskih natjecanja za ovu sezonu.

Utakmica je počela prilikom Vranješa koji je šutirao s vrha kaznenog prostora, ali je protivnička obrana odbila u korner. Zaprijetili su domaći ponovo preko mladog Lukića koji se spetljao u završnici.

Kako je utakmica odmicala igra se polako prebacivala na sredinu terena, a Portugalci su prvi put zaprijetili u 22. minuti kada je Pavlović zaustavio šut Santosa. Santos je pokušao i tri minute kasnije, ali golman Borca opet izašao kao pobjednik.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja vrijednih spomena. U samoj završnici prvog dijela poslije lijepe akcije Zakarić je uputio centaršut, ali je gostujući golman Kieszek bio siguran.

Na startu drugog dijela dobra kontra Borca, ali je Zakarić nakon povratne lopte Lukića šutirao visoko iznad gola. Poslije toga uslijedio je period igre između dva kaznena prostora.

Niti jedna momčad nije željela riskirati i igralo se oprezno. Na narednu priliku Borca čekalo se do 70. minute, Milojević je šutirao glavom preko gola poslije jednog prekida.

U finišu utakmice gosti su preuzeli inicijativu. Pavlović je u 75. minuti odlično zaustavio volej Piazona, a golman Banjalučana je i u 80. minuti uz pomoć stative sjajno obranio i šut Tarantinija, piše Sportsport.ba.

Gosti su nastavili pritisak do kraja utakmice, a do pobjede su stigli sretnim golom u 90. minuti. Sjajni Pavlović je obranio zicer Maneu, lopta je stigla do Tarantina i nekako se ušunjala u mrežu za 0:1.

Do kraja utakmice još jedan gol u mreži ekipe iz Banja Luke. Duboko u sudačkoj nadoknadi pogodio je Jambor poslije kontre za konačnih 0:2.

Borac – Rio Ave 0:2 (Tarantini 90′, Jambor 90’+6)

Borac: Pavlović, Jovanović, Milojević, Ćosić, Dujaković, Brtan, Danilović, Vranješ, Zakarić, Ziljkić, Lukić.

Rio Ave: Kieszek, Reis, Santos, Borevković, Ivo Pinto, Filip Augusto, Tarantini, Carlos Mane, Feraldes, Piazon, Moreira