Borac prosuo pobjedu protiv Tuzle City

Tuzla City i banjalučki Borac odigrali su 2:2 u susretu 24. kola Premijer lige BiH igranom u petak na stadionu tušanj.

Borac je prokockao pobjedu s obzirom da je u posljednjih 20 minuta susreta imao prednost od 2:0.

U 26. minuti dobru priliku za domaće propustio je Giorgi Ivaniadze. Pet minuta kasnije Ivaniadze je ubacio loptu, domaći su tražili igranje rukom igrača Borca, ali nisu dobili jedanesterac. Uslijedila je bura prosvjeda i povika s tribina.

Gosti u 36. minuti dolaze u vodstvo. Odlično ubacivanje u šesnaesterac iskoristio je Momčilo Mrkaić koji je matirao Nevresa Fejzića. S minimalnom prednošću gostiju otišlo se na predah u svlačionice.

U nastavku su gosti konkretniji i preko Jove Lukića u 66. minuti dolaze do prednosti od 2:0.

No, Tuzla se uspjela vratiti. Irfan Hadžić je u 72. minuti fauliran u šesnaestercu, a siguran realizator jedanaesterca bio je Mićo Kuzmanović.

Isti igrač je u sudačkoj nadoknadi pogodio za 2:2 i donio važan bod svojoj momčadi u borbi za ostanak u Premijer ligi BiH.