Borac nanio Zrinjskom prvi poraz u sezoni

Osam utakmica i 744 minute, ne računajući sudačke nadoknade, trajao je niz Zrinjskog bez primljenog pogotka u domaćem prvenstvu. Niz je prekinuo nogometaš Borca Uglješa Radinović koji je prvi svladao vratara Zrinjskog Gorana Karačića ove sezone.

Borac ne samo da je prekinuo taj niz, nego je i prvi koji je pobijedio Zrinjski ove sezone. Banjalučani su slavili s 2:1 i tako pokazali da su tradicionalno neugodni Mostarcima bez obzira u kakvoj situaciji bili.

Borac je tako zakomplicirao stanje na vrhu, a usput poremetio planove svom bivšem treneru Vinku Marinoviću.

Zrinjski je u Banjaluci dominirao, promašivao šanse, a Borac je prijetio iz kontranapada, pa je iz jednog takvog postigao drugi gol preko Tonija Jovića kojeg je Marinović prije utakmice posebice podcrtao kao najopasnijeg.

Gosti iz Mostara uspjeli su smanjiti 10 minuta prije kraja kada je na ubacivanje Gorana Zakarića iz kornera pogodio Vučina Šćepanović.

Zrinjski tako ostaje na 20 bodova, a sutra se s njim može izjednačiti tuzlanska Sloboda kod Mladosti.