Bogdanović odličan, Šarić dobar u porazima svojih momčadi

Večer u NBA ligi donijela je nastup skoro svih momčadi, njih čak 26 bilo je u akciji, a među njima na parketu su bila i trojica Hrvata.

Najučinkovitiji bio je Bojan Bogdanović, Dario Šarić odradio je dobru utakmicu dok je Mario Hezonja bio neraspoložen…

Pacersa bio je realizatorski dosta skromniji, ali Hornetsi su svejedno glatko slavili. Gosti bez Victora Oladipa nisu ozbiljnije prijetili i konstantno su padali u sve veći zaostatak, piše Sportnet.

Pacersi mogu žaliti za ozljedom Domantasa Sabonisa tijekom druge četvrtine kada je bio u naletu i igrao odlično, no iskrenuo je nožni zglob i iako se vratio u drugom poluvremenu na parket, nije više ubacio niti poen te je skupio šest osobnih pogrešaka.

Victor Oladipo propustio je još jednu utakmicu, a Bojan Bogdanović nastavio je s dobrim nastupima. Ponovno je bio najučinkovitiji kod Pacersa te je za 34 minute upisao 20 poena (2/3 za dva, 4/6 za tri, 4/4 slobodna), četiri asistencije i tri skoka.

Osim Bogdanovića kod Pacersa se istaknuo Thaddeus Young sa 16 poena, a kod Hornetsa bolji od ostalih bili su Jeremy Lamb s 21 poenom i sedam skokova, Dwayne Bacon s 18 poena i šest skokova te Walker sa 16 poena i 11 asistencija.
Minnesota je upisala novi poraz, ovaj put na svom parketu protiv Denver Nuggetsa koji su bili bolji sa 103:101. Zanimljivo Timberwolvesi su dobili tri od četiri četvrtine, ali su svejedno poraženi, presudila im je treća dionica koju je Denver dobio s 35:18.

Dario Šarić s klupe je dobio 28 minuta i za to vrijeme ubacio 12 poena (3/5 za dva, 1/4 za tri, 3/3 slobodna), uhvatio sedam skokova i podijelio tri asistencije, a s pet poena sudjelovao je u seriji Minnesote 12:0 koja ju je u zadnjoj četvrtini vratila u utakmicu. Ipak Timberwolvesi nisu imali posjed za potpuni povratak u zadnjim sekundama te su upisali poraz.

Paul Millsap predvodio je Nuggetse s 25 poena, pet skokova i pet osvojenih lopti, Jamal Murray dodao je 18 poena, a Nikola Jokić 12 skokova i deset asistencija. Kod Wolvesa Karl-Anthony Towns upisao je 22 poena i sedam skokova, a Derrick Rose 20 poena.

New York Knicksi stigli su do velike gostujuće pobjede kod Boston Celticsa koji nemaju ulazak u sezonu kakav se očekivao. Trenutno su na omjeru 9-9, definitivno su očekivali više, a svjestan je toga i Brad Stevens. “Ne igramo s istom osobnošću kao prošle sezone. Imamo toliko toga što nije dobro i što moramo popraviti”, rekao je trener Celticsa.

Mario Hezonja drugi put krenuo je u petorci Knicksa i još jednom nije se istaknuo te nije imao veliku minutažu. Dobio je ukupno 13 minuta i upisao tri poena (0/1 za dva, 1/6 za tri) uz dva skoka.

Najraspoloženiji bio je Trey Burke koji je s klupe upisao 29 poena, 11 asistencija i šest skokova, Tim Hardaway dodao je 21 poen, Noah Vonleh 16 poena i deset skokova, a Enes Kanter deset poena i deset skokova. Kod Celticsa Kyrie Irving završio je s 22 poena, 13 asistencija i šest skokova, Marcus Morris dodao je 21 poen uz osam skokova.

Prošla sezona bila je za zaborav, ali zato ove sezone Memphis izgleda jako dobro. Trenutno je vodeća momčad Zapada, a novu pobjedu upisao je u gostima kod San Antonio Spursa sa 104:103. U ludoj završnici DeMar DeRozan donio je vodstvo Spursima 1.2 sekunde prije kraja da bi 0.7 sekundi prije kraja Marc Gasol fauliran od strane Rudyja Gayja i zatim ubacio dva slobodna bacanja za pobjedu.

Mike Conley bio je prvo ime susreta s 30 poena i devet asistencija, a Gasol je dodao 20 poena i deset skokova. Kod Spursa DeRozan je upisao 24 poena, pet skokova i pet asistencija, Gay 21 poen i osam skokova, a LaMacus Aldridge 19 poena i 11 skokova.Dragan Bender još jednom nije dobio minutažu u dresu Sunsa, ovaj put u gostima kod Chicago Bullsa. Chicago je odnio pobjedu 124:116 uz šut iz igre 56.8 posto te šestoricu dvoznamenkastih za jednu od rijetkih pobjeda u posljednje vrijeme.

Zach LaVine predvodio je Bullse s 29 poena i šest asistencija, a Jabari Parker dodao je 20 poena, 13 skokova i osam asistencija. Kod Sunsa Devin Booker upisao je 23 poena i šest asistencija, TJ Warren 21 poen, a Deandre Ayton 18 poena, 12 skokova i pet asistencija.

Glatku pobjedu upisali su Toronto Raptorsi koji su u gostima nadigrali Hawkse sa 124:108. Vince Carter s 41 godinom odigrao je još jednu dobru utakmicu i probio je granicu od 25 tisuća poena u karijeri čime je postao 22. igrač kojem je to uspjelo. U njegovoj bivšoj momčadi briljirali su Jonas Valančiunas s 24 poena i 13 skokova, Pascal Siakam s 22 poena i Kyle Lowry s 21 poenom, 17 asistencija i 12 skokova. Kod Hawksa Jeremy Lin završio je s 26 poena, a Carter s 14 poena i pet skokova.

LeBron James vratio se u Cleveland i predvodio Lakerse do nove pobjede kojom je samo produbio krizu Cavsa. Cavsi su i dalje na dnu lige s omjerom 2-14 i ogromnim nizom poraza. U ovom susretu bio je moguć i hrvatski dvoboj, ali Ivica Zubac i Ante Žižić nisu dobili priliku.

LeBron je bio posebno inspiriran i susret je završio s 32 poena, 14 skokova i sedam asistencija dok je Lonzo Ball dodao 15 poena, sedam skokova i šest asistencija. Kod poraženih Cedi Osman imao je 21 poen i sedam skokova, Jordan Clarkson 20 poena i pet asistencija, a Tristan Thompson 14 poena i 15 skokova.
Portland je teško stradao u Milwaukeeju sa 143:100. I pretpostavilo se kako će ovo biti teška utakmica za Blazerse koji su večer ranije igrali, ali se očekivao neizvjesniji dvoboj. Međutim domaćin je briljirao i uništio jednu od vodećih momčadi Zapada. Giannis Antetokounmpo briljirao je s 33 poena, 16 skokova i devet asistencija, a Khris Middleton dodao je 21 poen i sedam skokova. Kod Blazersa po 22 poena upisali su Damian Lillard (pet asistencija) i CJ McCollum.

Philadelphia je upisala pobjedu protiv New Orleans Pelicansa 121:120, a Pelicansi su propustili priliku barem dohvatiti produžetak. 2.5 sekunde prije kraja Anthony Davis promašio je slobodno bacanje i Pelicansi su poraženi. Sjajan je bio Joel Embiid s 31 poenom i 19 skokova dok je Ben Simmons dodao 22 poena, osam skokova i sedam asistencija. Kod Pelicansa po 30 poena upisali su Jrue Holiday (deset asistencija) i E’Twaun Moore, Nikola Mirotić završio je s 13 poena i 13 skokova, a Davis je dodao 12 poena, 16 skokova, šest asistencija te pet blokada i ukradenih lopti.