BiH neočekivano upisala drugi poraz u kvalifikacijama za EP

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je drugi poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

Izabranici Bilala Šumana poraženi su u srijedu navečer u Polvi od Estonije sa 24:21 (11:14).

Iako su nakon prvih 30 minuta imali prednost od tri gola, rukometaši BiH na kraju su morali priznati poraz, s obzirom na izuzetno loš napadački učinak u drugom poluvremenu.

Do završnice igralo se izjednačeno, a Estonci u 58. minuti dolaze do dva pogotka prednosti i na kraju do pobjede.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Ovčina sa šest te Prce i Panić sa po tri gola, a kod Estonije Toom i Lees s po osam pogodaka.

Ove dvije reprezentacije ponovno će odmjeriti snage u nedjelju u Bugojnu, kada će bh. reprezentacija imati priliku upisati prvu pobjedu u kvalifikacijama.