Barcelona ‘minimalcem’ slavila kod Athletica

U susretu 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Athletic Bilbao sa 1-0 i ponovo ima devet bodova više od Real Madrida.

Pobjednika je odlučio gol Raphine u 45. minuti susreta.

Domaćin je u 88. minuti uspio svladati Marca-Andrea ter Stegena, nakon brze kontre zabio je Inaki Williams, ali je sudac Jesus Gil Manzano nakon video pregleda poništio pogodak jer je Iker Munain u začetku akcije igrao rukom.

Domaći igrači i trener Ernesto Valverde žestoko su prosvjedovali, ali Manzano nije promijenio odluku. Domaći sastav je imao još nekoliko odličnih prilika. U 33. minuti je Williams odlično pucao, ali je Barcin vratar bio spreman.

Dvije minute kasnije Raul Garcia je nakon kornera pucao glavom, ali je pogodio prečku. U sudačkoj nadoknadi Bilbao je u istom napadu imao dvije izgledne prilike, prvo je pucao Yuri Berchiche, ali je Ter Stegen sjajno obranio, da bi u nastavku utakmice opalio Oier Zarraga, no protivnički igrač stigao je blokirati njegov šut.

Zbog slučaja “Negreire” u kojem je Barca optužena za korupciju i kupovanje sudaca, navijači Athletica više su puta provocirali goste pjesmom “Segunda oe, a Segunda oe”, (druga liga, druga liga), a u 30. minuti prosvjedovali su bacavši s tribina lažne novčanice s bojama Barcelone i riječju “mafija” otisnutom na njima, javlja Hina.

U ovom kolu Sevilla je, također u nedjelju, pobijedila Almeriju sa 2-1 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas.

Gosti su poveli već u drugoj minuti golom Sergia Akiemea. Sevilla je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela izjednačila iz jedanaesterca kojeg je realizirao Lucas Ocampos, a rezultat je okrenuo Erik Lamela u 73. minuti.

U ranije odigranom susretu Real Mallorca i Real Sociedad su odigrali 1-1. Poveli su gosti golom Carlosa Fernandeza u trećoj minuti, a izjednačio je Lee Kang-In u 50. minuti.

U posljednjim minutam susreta isključen je gostujući veznjak Mikel Merino. Villarreal i Real Betis također su odigrali 1-1, a strijelci su bili Yeremy Pino i Borja Iglesias.