Atomski Dinamo na Maksimiru pregazio turski Fenerbahče

U prvom kolu skupine D Europa lige Dinamo je pred 20.000 gledatelja na Maksimiru u Zagrebu razbio Fenerbahče rezultatom 4:1 i tako na najljepši mogući način započeo pohod na europsko proljeće.

Fenomenalnim izdanjem hrvatski prvak razbio je turskog velikana i odmah zasjeo na vrh skupine u kojoj je slovački Spartak Trnava kao domaćin s 1:0 svladao Anderlecht.

Dinamo je bolje otvorio susret i poveo već u 16. minuti nakon što je Ivan Šunjić kroz gužvu u šesnaestercu zabio u suprotni kut za 1:0, a Izet Hajrović je nakon krasne akcije i ostavljene lopte od Gavranovića povisio na 2:0 samo 10 minuta kasnije.

Fenerbahče se razbudio tek u tridesetim minutama, ali ga je u u igru tek u 46. minuti nakratko vratio golom glavom Roman Neustadter.

Hajrović je u 57. minuti  nakon gotovo nevjerojatne pogreške turskih braniča vratio na dva razlike za domaćine i tako gotovo riješio pitanje pobjednika, što je tri minute kasnije Dani Olmo potvrdio zabivši za konačnih 4:1 nakon brze akcije po desnoj strani.

Domaćini su imali prilike i za povećanje vodstva, ali dobre šanse nisu uspjeli realizirati Šunjić i Gavranović.

Startna pobjeda Dinama u Europskoj ligi budi nade da bi Zagrepčani nakon skoro 50 godina mogli dočekati europsko proljeće.

U 2. kolu 4. listopada Dinamo gostuje kod Anderlechta, dok Fenerbahče dočekuje Spartak.

Rezultati by SofaScore

Dinamo – Fenerbahče 4:1

Strijelci: 1:0 Šunjić (16), 2:0 Hajrović (27), 2:1 Neustadter (48), 3:1 Hajrović (57), 4:1 Olmo (60)

DINAMO: Livaković – Rrahmani, Theophile-Catherine, Dilaver, Stojanović – Gojak, Šunjić – Hajrović (Doumbia, 81), Olmo, Oršić (Kadzior, 76)- Gavranović (Budimir, 86)

FENERBAHČE: Tekin – Koybasi, Reyes, Neustadter, Ozbayrakli – Elmas, Topal – Chahechouhe (Baris Alici, 65), Benzia (Jailson, 65), Potuk (Slimani, 78)- Frey