Ajax i AEK uspjeli su obraniti prednost i izboriti nastup u skupini Lige prvaka

Ovogodišnje izdanje Lige prvaka bit će bogatije za još jednog hrvatskog nogometaša jer je Marko Livaja s AEK-om u Ateni odigrao 1:1 protiv mađarskog Vidia.

Ajax je s nepopularnih 0:0 na gostovanju kod kijevskog Dinama također ispunio svoju misiju i plasirao se u Ligu prvaka.

Marko Livaja je bio u početnom sastavu AEK-a i igrao do 84. minute. Grci su poveli iz kaznenog udarca u 48. minuti, a precizan realizator bio je Mantalos. U 57. minuti izjednačio je Nego, ali Mađari nisu uspjeli doći do drugog pogotka koji bi ih odveo u produžetak.

Poput zagrebačkog, ni kijevski Dinamo nije pred svojim navijačima uspio izvući rezultat koji bi ga odveo u Ligu prvaka. Ukrajinci još mogu biti i sretni s konačnih 0:0, jer je Ajax već u 14. minuti imao kazneni udarac, ali ga je Dušan Tadić propustio realizirati pogodivši vratnicu.

S obzirom da je u prvom dvoboju u Amsterdamu bilo 3:1 za Nizozemce, Ajax je izborio mjesto u Ligi prvaka, a Ukrajinci će zajedno sa zagrebačkim Dinamom u ždrijeb Europske lige.

Hrvatski reprezentativac Josip Pivarić odigrao je cijelu utakmicu u dresu kijevskog kluba.

U srijedu su na rasporedu preostale tri uzvratne utakmice 4. kola kvalifikacija Lige prvaka, a sastaju se PAOK – Benfica, Salzburg – C. zvezda i PSV – BATE. Svi dvoboji započinju u 21 sat.