ABA 2 liga: Zrinjski na krilima fantastičnog Ramljaka došao do prve pobjede

Nakon 4 poraza u ABA 2 ligi i jednog u domaćem prvenstvu, HKK Zrinjski večeras je 93:87 svladao makedonski MZT iz Skoplja.

Nošeni fantastičnim otvaranjem utakmice Ivana Miličevića koji je pogodio gotovo sve što je šutirao prema košu Zrinjski je u prvoj četvrtini poveo već sa 16 razlike, iako je taj dio igre na kraju završio rezultatom 25:16. U košarci koja se praktički do samog kraja igrala bez nekih ozbiljnijih obrana na kraju su se bolje snašli Plemići koji su u jednom trenutku vodili i 19 koševa razlike, ali su u posljednjoj četvrtini ipak dozvolili gostima da dođu na samo -2.

Ipak, zahvaljujući fenomenalnoj igri Marka Ramljaka i koncentraciji sa slobodnih bacanja preokreta nije bilo.

Marko Ramljak s 35 poena bio je nezaustavljiv i svakako prvi pojedinac i Zrinjskog i susreta. Ivan Miličević je također odigrao odličnu utakmicu i na kraju se zaustavio na 25 poena. Ive Ivanov s 26 poena i Simonovski s 20 bili su najbolji kod MZT-a, piše Sportsport.ba.

Zrinjski za vikend u okviru domaćeg prvenstva dočekuje sarajevske Sparse.

HKK Zrinjski: Spieth, Šutalo, Petrić, Smajlagić 6, Sokolović, Todorović 12, Šamadan, Miličević 25, Pandurić 4, Ljujić 4, Bakić 7, Ramljak 35

MZT Skoplje: Medford 7, Sokolov, Mitev, Magdevski, Simonovski 20, Ivanov 26, Stojanovski 7, Mamuzik, Bojić 6, Mladenovski 14, Maslinko 7