Željezničar posljednji polufinalist Kupa BiH

Nogometaši Željezničara plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Željezničar je u uzvratnom susretu četvrtfinala Kupa BiH u srijedu navečer na Grbavici pobijedio banjalučki Borac s 2:1 te s ukupnih 4:1 izborio daljnji plasman.

Pogodak za Željezničar postigao je Miroslav Stevanović u 7. minuti, a u 88. minuti Marjanović je pogodio za izjednačenje. Pobjedu Željezničaru donio je Đermanović u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Susret je protekao u izjednačenoj igri, bez mnogo prilika. Željezničar je praktično iz prve prilike došao u vodstvo. U 7. minuti nakon jednog kontranapada Memija je sa desne strane ubacio loptu u šesnaesterac Borca, a Siniša Stevanović je udarcem glavom sa sedam metara matirao golmana banjalučke momčadi Branislava Ružića.

Zadovoljan ranim vodstvom kojim je došao do velike prednosti, računajući i prvi susret u Banja Luci, Željezničar je prepustio inicijativu gostima iz Banje Luke, koji do završnice nisu uspjeli stvoriti nijednu ozbiljnu priliku.

U posljednjih pet minuta, kada su igrači obje momčadi jedva čekali kraj utakmice, postignuta su još dva pogotka. Prvo je Marjanović u 88. minuti dobro reagirao u šesnaestercu Željezničara i ispred svog čuvara poslao loptu u mrežu za izjednačenje, dok je Đermanović u posljednjim trenucima utakmice pogodio za pobjedu Željezničara.

Inače, obje ekipe nastupile su u kombiniranim sastavima s obzirom na to da su i Mulalić i Sredojević odmarali nekoliko standardnih igrača.

Željezničar: Kjosevski, S. Stevanović (od 63. Halvadžić), Memija, Kramarić, Zolotić, Blagojević, Đermanović, Bogićević, Beganović (od 80. Hasanović), Hodžurda, M. Stevanović (od 73. Sadiković).

Borac: Ružić, Vidović (od 60. Đokić), Milosavljev, Ristovski, Predragović, Raspudić, Rajović (od 60. Petrović), Savić, Prljević, Đilas, Marjanović.

Željezničar se u polufinalu Kupa BiH pridružio momčadima Slobode, Radnika i Širokog Brijega.