Vojislav Šešelj, četnički vojvoda koji je u devedesetim godinama predvodio četničke horde, koje su pod pokroviteljstvom JNA počinile niz najtežih ratnih zločina na području Hrvatske i BiH, ekskluzivno se javio Velimiru Bujancu u emisiju.
Bujanac je na početku telefonskog razgovora ustvrdio da je “frka je u Hrvatskoj zbog Haaga a, Ivica Dačić tvrdi da je Šešelj marginalnan”.
“Tomislav Nikolić, Aleksandar Vučić i Ivica Dačić tresu se od straha, blokirali su me ovdje, pa sam se javio preko Hrvatske, dovoljno je bilo da dam jedno priopćenje. Gledao sam danas, zadovoljan sam današnjim zasjedanjem Sabora, Jadranka Kosor je jedina pametna, rekla da se ja jedini smijem, pa i smijem se. Ja iskreno, iz petnih žila podržavam Ivu Josipovića jer ima fanstastičan obiteljski pedigre”, rekao je Šešelj.
U emisiji je također rekao kako je bio u kontaktu sa suradnicima Ive Josipovića, s kojima se savjetovao o tome kako da nastupi ne bi li Josipović imao priliku da nastupi kao nacionalist u hrvatskoj javnosti, prenosi Direktno.hr
“Ja podržavam predsjednika Josipovića kao kandidata za predsjednika Republike za još jedan mandat. Što se tiče njegovih izjava, ja to potpuno opravdavam jer sam bio u kontaktu s nekim njegovim savjetnicima i oni su me potakli da izdam priopćenje kako bi on imao priliku da se eksponira kao nacionalist hrvatskoj javnosti. Ja Ivu Josipovića veoma cijenim, zbog njegova oca koji je bio partizan i oficir mislim da je to bila 9. Dalmatinska brigada, koja je oslobodila Široki Brijeg i pod komandom oca Ive Josipovića tamo je strijeljan velik broj ustaša, franjevačkih fratara, a strijeljan je i velik broj žena i djece. Pa kada takvi ljudi krenu ubijati, oni teško stanu,” objasnio je Šešelj.
Ponovio je u Bujici da mu je Vesna Pusić najomiljenija političarka.
“Mi se znamo iz osamdesetih godina. Susretali smo se puno puta u Zagrebu na filozofskom fakultetu. Njen deda je bio istaknuti četnik i to sam čitao iz hrvatske štampe i to me oduševilo. Mislim da sam sačuvao to. Treba mi stići s mojom prtljagom iz Haaga”, objasnio je Šešelj.
Šešelj kaže kako nije u nikakvom dogovoru sa srbijanskom vlasti i smiješno mu je to što ga u Srbiji optužuju kako je u suradnji s Amerikancima, dok Hrvatska kaže kako je on u suradnji s Nikolićem i Vučićem.
Spomenuo je i kako nije prekršio nikakve uvjete puštanja na slobodu iz Haaga jer ih nije dobio niti ih je potpisao.
”To što su oni objavili to nema veze sa mnom, znam jedino da se dobrovoljno u Haag ne vraćam. Ako me pozovu, onda će Vučić i Nikolić biti na mukama jer to znači da će se moji sudionici morati dobro potruditi da me uhite i odvedu u zatvor,” istaknuo je Šešelj.
Kaže da postoji jedna velika razlika u tome kako se piše o njemu, svi govore o zločinima, dok je on uvjeren i to cijelo vrijeme ponavlja da se radi o eventualnim zločinima, znači koji praktički nisu počinjeni. Jer, kako kaže, nigdje u spisima Haaškog suda nije dokazano da su Šešeljevi dragovoljci počinili zločine u ratu. Isto tako kaže da nije kriv za slučajeve silovanih žena u Vukovaru jer niti to Haag nije u 12 godina mogao dokazati.
Bivši politički zatvorenik dr. Anto Kovačević u Zenici je za vrijeme komunističke vladavine bio utamničen zajedno s Vojislavom Šešeljom. Kovačević je ocijenio da kada promatra raspravu u Saboru dođe mu da se ”Grohotom nasmeje”. Napominje kako se zastupnik SDSS-a Milorad Pupovac u toj priči i dvoumio i troumio.
“Stalno nudi kukavičja jaja Hrvatskoj”, rekao je Kovačević i ponovio da je on sam Pupovcu rekao da ” nije četnik, ali mu iz očiju četnička brada raste”.
Kovačević smatra da mi u svemu kasnimo, jer Nijemci su izgubili rat ’45 godine, ali nisu izgubili pamet, a da smo mi dobili rat ’91, ali smo izgubili pamet. Ističe kako njega ne muči to što govori Šešelj, čak je rekao da je Šešelj pošteni četnik. Očekivao je također da će ga više ljudi dočekati u Beogradu.
”No, nisu njegove izjave problem, problem su izjave Vesne Pusić i predsjednika Josipovića. Šešelja optužuju zbog izjava, a Josipović se bori protiv nekakvih ”Ustaških zmija”, napominje Kovačević.
Kaže kako je problem i vjerodostojnost Haaškog suda. On je još kao saborski zastupnik, podsjetio je, govorio kako to nije sud pravednosti.
”Sjetite se naših mučenika generala, a sada Šešelj hoda slobodno. Ponosi se Vesnom Pusić jer ona ima četnički pedigre”, kaže Kovačević i nastavlja kako je mir najbolji i najjeftiniji, a rat najgori i najskuplji.
(www.jabuka.tv)


Živino ružna ko te pusti iz zatvora, truni tamo iz rešetaka
neka Josipović i Pusićka komentiraju izjave ovog četnika Šešelja ,nećete to čuti ni na jednoj državnoj tv.
ima ovakve stoke iunas u hercegovini,..
Naravno oni koji su ubili pavlovica.kraljevica.marinu nuic
Puna je hercegovina stoke partizanske i udbaške,samo se djeca i unučad preobukli i zauzeli pozicije u vladajućim političkim partijama.Ubistvo niti jedno ne podržajem,ali jedno pitanje je li i jedan udbaš stradao,ubijen.od strane hrvata.Asada mi odgovorite koliko je u domovinskom ratu iz zasjeda,sa leđa ubijeno od strane hrvata domoljuba pravi hrvatski,emigranata koji su se vratili boriti za svoj vjekovni san drž.Hrvatsku.Tko je to izrežirao,napravio,organizovao,pa zna se Udba.
Pa sada je isto ko i u Jugoslaviji,ako si nečij iz vladajući partija za tebe ima posla bio ti obrazovan ili ne,ovi idu korak dalje pa svojim kupe fakultet,naravno opet na svojim privatnim fakultetima.Ostali školovani mladi ljudi i zanatlije primorani su ići vani trbuhom za kruhom.Tko šverca 5 kg.duvana ako nije ničiji iz politike zatvor,a tko je njihov može milijone pokrasti na slobodi je i takvi nisu u zatvorima.E u čemu je onda razlika prije i sada.Razlika je u tome što prijašnji funkcioneri su vozili stojadina imali stan 50 – 80 kvadrati,imali žderati jagnjetina na proslavama,a danas ovi voze genšere,najnovije audije,đipove imaju po 5 stanova što u BiH ,što po Londonu,Beču,Dubaiju,Istambulu itd.Ova sirotinja što ima dokumente je privilegirana može legalno preko granice ka zapadu,a prije je to trebalo bjež kroz šumu žandari,milicija pucaju za tobom,tu je veliki napredak.
Bože sačuvaj! Čitam forume po hr medijima i niko ne osuđuje ubijanje fratara i hercegovaca u Širokom Brijegu, nego se međusobno prepucavaju i optužuju Bujanca šta je pustio na TV. Naravno da je to za Pusićku i Josipovića trebalo javno prikazat, kad neće državna tv. Samo se bojim da to Josipoviću ne donese pozitivne poene, jer je i Mesić dobio izbore na izjavama protiv hercegovaca. Eto za čim pristajemo, umjesto da se okrenemo sebi mi čitavu vječnost pristajemo za nekim što nas stalo omalovažava i drži kao živi štit.
Šešeelj je jedini iskreni političar na ovim prostorima. On se deklarira kao četnik, što je, to je. Treba mu skinuti kapu zbog njegove dosljednosti i nelizanja d.upeta haškim tužiteljima. On je pošteni monstrum.
Osobno nedoživljavam Šešelja,on je cirkusant koji je gradio imidž na četništvu i prikupljao kao reče Ante Starčević naklonost Slavoserba!
“Slavoserbi sužanjska pasmina, skot gnjusniji od ikojega drugoga. Uzmimo u čovjeku tri stupnja: životinje, razbora i uma. Slavoserbi nisu potpuno dostignuli ni najniži stupanj, a iz njega ne mogu se dignuti. Oni ne znadu kako ljudi čitati, njih se nikakov nauk ne prima. Oni ne mogu biti ni bolji ni gori nego li su. Oni o sebi, bi li siti ili gladni, ne mogu mučat ni lajat, ni mirovat ni skakat, nego se u svemu vladaju, kako im njihovi pastiri određuju”.
Slavoserbi su, kaže Starčević na drugome mjestu, „naučeni živjeti samo iz spletaka, iz plazenja, iz izdaje, oni niti se što poštena uče, niti što korisna po narod i domovinu rade”.
Nerzumjem vas ljude koji ste po rođenju Hrvat,kako to govorite zašto Šešelj nije u Hagu,dakle po pitanju Ante Gotovine ste protiv Haga i postojanja a kad je u pitanju Šešešlj četnik onda kažete treba u Hag.Zatvor u Hagu nije trebao postojat nikako jer tko to može osim Boga suditi nama Hrvatima što smo pobjedili u obrambenom ratu,a ni Srbima jer su izgubili!
Hrvatska Hrvatom
svi ste vi isti ,tikva čepinu našla,pokrijete se dekom i spavajte
Drago mi je da je netko napokon javno progovorio o Josipoviću i ostaloj ekipi.Eto kakvi likovi vode Hrvatsku. Šešelj je budaletina, ali on svojim govorom ne može naštetiti konkretno nikome u Hrvatskoj,osim političarima. A kao što reče komentar pod … mi se trebamo okrenuti sebi i raditi na svojoj budućnosti, a ne se vječno šlepati za Hrvatsku koja nas omalovažava, ne podnosi i da mogu izbrisali bi Hercegovinu s lica zemlje.Smatraju nas seljačinama, a mi uporno za Hrvatsku,a kakve nam koristi od nje, u najgorim vremenuma okreću nam leđa.
Kad smo jadnici i stalno za necim pristajemo. Seselj je budala, ali budala koja je dosljedna sebi i svom narodu. Da bar u nas ima takvih politicara a ne fikusi i udbasi. Sve mi dode da napisem zivio Seselj! Pa ZIvio! Znam da cu bit popljuvan, ali ko ga sisa.
Ako on treba ofgovarat za zlocine onda bi trebao i Josipovic kao nasljednik svoga oca. Nosi njegove gene, ko zna sta jos ?
naše žene , majke , sestre čekaju jeftinu struju da upale perilicu a novinari nam pune glavu šešeljima , milanovićima , josipovićima , titom , antom…….
mislite da se todorić i kerum sekiraju za ove likove , nek svi idu u PM
Pa nek idu i da sa sobom povedu sve Josipovice, Medice, Kraljevice, Sanadere, sve nove i stare udbase
Tako je, svaka čast na komentaru
Kažu goli otok pretvoriti u turističku atrakciju,ok.Sada dođu stranci i pitaju što je tu bilo,a onda im vodič objasni najmračniji zatvor gdje su na stotine ljudi ubijeni i mučeni u vrijeme komunizma.Normalno onda će turisti pitati je li itko odgovarao za te zločine,vodič kaže nije otac našeg presjednika je bio šef toga svega.Turistima sve jasno…
Tu informaciju da je otac I. Josipovića naredio ubijanje svećenika u Š. Brijegu, sam već čula ! Ali mi nikako nije jasno kako naši svećenici onako divno dočekuju sina tog zlikovca i razbojnika… Ali pravit se treba izgleda , da vidiš ali da ne vidiš ! !
dajte ljudi, šta vam je, ako vam šešelj imponira samo zato jer je ovo izjavio onda stvarno niste normalni. a i njemu je drago što su naši fratri pobijeni
SAMO GA PODRZAVAJTE.TO JE NJEGOV CILJ:NJEGOVO IME (SESELJ) NE TREBA UOPCE UZIMATI U USTA;JER TAKO PRLJAMO JEZIK,FUI FUI GRDOBINO SESELJ!
seselj je ljudi moji opsjednu …to u stvari nije seselj to je zlo koje je uzelo njegov slabi oklop i hoce preko njega da dodje do svojih ciljeva a to je u ovom slucaju mrznja medju narodima… treba se molit za seselja da ga ta zla energija napusti..kao da on jadan zna sta prica.
silvi .Pa komiunistička partija je regrutirala dio svojih ljudi i u svećenstvo
Neka svatko odgovara za svoje grijehe koje je osobno počinio. I Praljkov otac je bio na suprotnoj strani, treba li onda za to biti Slobodan kriv? Nikako! Mnogi su Hrvati stradali 1945. jer su njihovi bližnji bili odani Hrvatskoj. Zar i mi trebamo biti kao oni koji su ubijali nevine ljude.
Cedo Seselj to je bilo nekada ali za tvog zivota nece ici vise.
Sjecas li se jos kako si ti slavijo rodendan u Sarajevu pod svastikom u stanu Dimitrija Bjelice 80 – i neke godine???