Pobjedom nad Bugarskom Hrvatska korak bliže Euru

Pred praznim tribinama zagrebačkog Maksimira nogometaši Hrvatske slavili su nad reprezentacijom Bugarske s visokih 3:0.

Hrvati su odlično otvorili utakmicu i već u drugoj minuti poveli golom Ivana Perišića na asistenciju Luke Modrića.

Tri minute prije kraja prvog poluvremena na 2:0 povisuje Ivan Rakitić nakon odlične asistencije Kalinića, a s tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Obilna kiša koja je padala tijekom svih 90 minuta utakmice otežavala je igru, no to nije spriječilo Nikolu Kalinića da zabije za konačnih 3:0, nakon odličnog prodora Perišića.

Zbog nesmotrenog poteza pred sami kraj utakmice (88 minuta), Duje Čop dobio je izravni crveni karton, tako da neće biti na raspolaganju za utakmicu protiv Malte.

Ante Čačić tako je uspješno debitirao na klupi Vatrenih kao novi izbornik koji je nedavno naslijedio Niku Kovača.

Ovom pobjedom Hrvatska je na korak bliže plasmanu na Europsko prvenstvo. Naime, Hrvati moraju dobiti Maltu i nadati se pobjedi Italije u susretu s Norveškom kako bi se izravno plasirali na Euro. U suprotnom će Vatreni ići u dodatne kvalifikacije.

”Ovo je za nas izuzetno važna pobjeda jer nas drži u utrci za izravan plasman na Euro. Ono što me posebno raduje jeste način na koji smo došli do pobjede, uvjerljivo i dostojno našoj kvaliteti. Dobar dio utakmice bili smo momčad koja je kontrolirala situacija na terenu”, rekao je izbornik Ante Čačić.

Prvi strijelac utakmice Ivan Perišić istaknuo je kako su znali da će biti teško, posebice zbog vremenskih uvjeta i obilne kiše.

”Bez navijača je jako teško, oni su nam uvijek vjetar u leđa. Znali smo da moramo doći do pobjede večeras, no mi smo dokazali kad je najteže da smo najbolji”, prokomentirao je kratko Perišić.