Pobjeda Turske, remi Španjolske i poraz Češke

Sva tri suparnika hrvatske nogometne reprezentacije u skupini D ovogodišnjeg EURA u Francuskoj, Turska, Češka i Španjolska, igrale su svoje prve ovogodišnje pripremne prijateljske utakmice i ostvarile različite rezultate, Turska je u Antalyji svladala Švedsku s 2:1 (1:0), Španjolska je u Udinama s Italijom odigrala 1:1 (0:0), dok je Češka u Pragu izgubila od Škotske 1:0 (1:0).

Oba gola za Tursku postigao je 24-godišnji napadač Besiktasa Cenk Tosun, u 32. i 81. minuti. Pogodak za Švedsku kojim je nakratko poravnao na 1:1 postigao je Andreas Granqvist u 74. minuti, javila je Hina.

U Udinama oba gola postignuta su sredinom drugog poluvremena, Talijani su poveli preko Lorenza Insignea u 68. minuti, a za Španjolsku je poravnao Aritz Aduriz u 70.

Jedini gol na utakmici u Pragu, gdje je Škotska pobijedila Češku, postigao je Ikechi Anya u 10. minuti.