Zrnčić-Dim osvojio 3. mjesto u superkombinaciji u Wengenu, Kostelić nije uspio stići do cilja u slaomu

Superkombinacija u Wengenu bila je idealna za povratak Ivice Kostelića na velika vrata u sezonu Svjetskog kupa, ali danas se neće pisati o ‘profesoru’ već o Natku Zrnčić-Dimu! Drugi hrvatski skijaš osvojio je iznenađujuće 3. mjesto!

Organizatori Wengena su zbog problema s vremenom i snijegom obrnuli raspored pa se prvo vozio slalom. Kostelić je ‘zahaklao’ vrata i ispao prije drugog prolaznog vremena, ali je zato sjajan bio Natko! Imao je treće vrijeme!

U spustu, slabijoj svojoj disciplini, se možda očekivao pad u poretku, ali je Zrnčić-Dim bio sjajan! Obranio je postolje, a pretekli su ga za nešto više od sekundu pobjednik Ligety i Pinturault!

Natku je to peto postolje u karijeri i prvo nakon skoro tri godine! Davne 2008. je bio treći u superkombinaciji Val d’Iserea, a onda je isto mjesto osvojio u Kitzbühelu 2009. (kombinacija) i Beaver Creek godinu kasnije.

Najveći uspjeh mu je 2. mjesto u Chamonixu 2011. godine.

Pinturault je bio brži od Zrnčić-Dima, ali ne i od pobjednika Ligetyja! Ted Ligety je ipak preuzeo vodstvo, za 1.08 je bio brži!

Prvi skijaš Hrvatske Ivica Kostelić ispao je u prvoj vožnji slaloma. (24sata.hr)