Zrinjski uvjerljiv protiv Sarajeva

U derbiju devetog kola Zrinjski je pred svojim navijačima svladao Sarajevo s 4:1 i tako se na najbolji način vratio nakon poraza kod Borca.

Bila je ovo tek druga pobjeda Plemića u ovoj sezoni Premijer lige, ali dosad su odigrali samo četiri utakmice.

Dvostruki strijelac bio je Nemanja Bilbija, a uz njega je briljirao Mario Ćuže koji je bio strijelac, asistent i još izborio jedanaesterac za izjednačenje.

Poveli su gosti i to u 16. minuti, a strijelac je bio Varešanović. No, od tada pogađao je samo Zrinjski.

Prvo je u 21. minuti Luka Bilbija dosudio jedanaesterac, ocijenivši da je Tomašević srušio Marija Ćužu. Gosti su burno prosvjedovali, no Bilbija je ostao pri svome.

Bilbija najbolji strijelac u povijesti Premijer lige BiH

Domaći Bilbija, Nemanja, jednako je bio neumoljiv, pogodivši za 1:1. Do kraja poluvremena Zrinjski ne samo da je uspio preokrenuti, nego je na odmor otišao s visokom prednošću.

U glavnoj ulozi bio je Ćuže, igrač na posudbi iz Dinama. Ćuže je prvo centrirao Igoru Saviću za 2:1, a onda u 40. minuti na prelijep način, nakon što je “povaljao” dvojicu igrača gostiju, pogodio za velikih 3:1.

Svu neizvjesnost oko pobjednika nešto kasnije “ubio” je Nemanja Bilbija koji je pogodio za 4:1 i upisao svoj 126. pogodak u Premijer ligi, čime se utvrdio na prvom mjestu ispred dosadašnjeg rekordera Wagnera Santosa Laga.