Zrinjski svladao Krupu i nastavio utrku sa Sarajevom

Zrinjski je na stadionu Pod Bijelim brijegom savladao Krupu rezultatom 2:0 u posljednjoj utakmici 25. kola Premijer lige BiH.

Napadački su Plemići ušli u utakmicu i već na otvaranju utakmice je Veselinović imao veliku prigodu, ali je promašio zicer.

Nije ni Krupa bila bezopasna. Dva puta je Nikodijević imao jako dobre situacije, ali prvo mu je Brkić obranio udarac, a zatim je nogometaš gostiju izblokiran u posljednji trenutak.

Zrinjski je u 29. minuti ipak došao do gola. Bolju igru su naplatitili sjajnom akcijom iz koje je pogodio Ivan Čurjurić za prednost od 1:0. Rezultat od 1:0 bio je nakon prvih 45 minuta utakmice, a u nastavku se nije nikako moglo uživati u lijepom nogometu.

Uglavnom su obje momčadi pokušavale nešto dugim loptama, igralo se između dva kaznena prostora, a tek u 75. minuti viđena je prva prava prilika. Filipović se našao pred Markovićem, a ovaj fantastično brani njegov udarac, prenosi SportSport.ba.

Ipak, u 84. minuti postignut je i drugi gol. Pričuva Bencun je završio priču za konačnih 2:0 i Zrinjski nastavlja potjeru za Sarajevom u borbi za naslov prvaka BiH.

ZRINJSKI: Brkić, Čurjurić, Galić, Barišić, Veselinović, Pezer, Stojkić, Jakovljević, Rustemović, Filipović, Mandić.

KRUPA: Marković, Jelić, Makitan, Dujaković, Puzigaća, Palić, Nikodijević, Aganspahić, Miketek, Mandić, Zec