Zrinjski “razbio” Izviđača u Ljubuškom, izgubio i Borac

HMRK Zrinjski upisao je šestu pobjedu zaredom i to još jednu gostujuću, ovaj put u hercegovačkom derbiju protiv RK Izviđač CO.

U ispunjenoj gradskoj dvorani u Ljubuškom s gotovo 150 navijača Zrinjskog, koji su tijekom cijele utakmice gromoglasno bodrili svoj klub, Zrinjski je slavio veliku 31:25 pobjedu.

Prvo poluvrijeme je bilo posve izjednačeno, a što oslikava i rezultat od 11:11 na semaforu poslije prvih 30 minuta.

Već tada je bilo vidljivo da Zrinjski može uzeti bodove u Ljubuškom što su “Plemići” dokazali u nastavku te su od sredine drugog poluvremena konstantno vodili između 3 i 5 razlike. Raspad domaćina dogodio se pred sam kraj kada su neforsiranim šutevima dozvolili lake obrane večeras sjajnog Gorana Anđelića, dok su gosti u napadu realizirali svoje šanse.

Konačni rezultat glasio je 25:31. Najbolji u redovima Zrinjskog bili su Vedran Delić i Filip Vistorop sapo osam pogodaka, dok je David Mandić predvodio domaćine sa 7, odnosno Leković sa 5 postignutih golova.

Usprkos ovom porazu Izviđač i dalje gotovo jednako čvrsto drži vodeću poziciju, jer je i drugoplasirani Borac izgubio na svom gostovanju od Konjuha u Živinicama 20:19.

Domaćin je na poluvremenu stekao tri gola prednosti (14:11), te u nastavku utakmice uspio sačuvati prednost, a kako se igralo u tom nastavku najbolje svjedoči mali broj postignutih pogodaka, svega njih 14, budući da je rezultat tog drugog poluvremena glasio 6:8.

Mihret Husić je bio prvo ime susreta sa 8 postignutih golova, dok je goste iz Banjaluke predvodio Unčanin sa 5 zgoditaka.