Zrinjski razbio Borac u Mostaru za samo nekoliko minuta

Zrinjski je u Mostaru pod Bijelim Brijegom u 6. kolu Premijer lige svladao banjalučki Borac s visokih 4:0.

Prvo poluvrijeme bilo dosta tvrdo bez nekih izrazitih prigoda, iako su Mostarci dominirali po posjedu lopte, ali ipak to nije bilo dovoljno za probiti do tada čvrsti Borac.

Ali zato u uvodnih pet minuta drugog poluvremena Plemići su potpuno razmontirali goste iz Banja Luke. Čak tri pogotka postigli su u razdoblju 47. – 51. minuta.

Prvo je pogodio Ivan Lendrić nakon sjajne akcije i asistencije Govedarice. Njegov imenjak Čurjurić pogađa za 2:0 samo dvije minute kasnije, a odmah iza toga nakon odlične asistencije Pere Stojkića, u strijelce se upisao i Damir Šovšić.

Mostarci su imali još jednu vratnicu preko Govedarice, ali su nakon toga prepustili terensku inicijativu Banjalučanima, nakon čega su se i oni mogli vratiti u utakmicu pogodivši također vratnicu, ali i još jednu gredu vrata Brkića.

Ono što su oni propustili još jednom su znali kazniti Mostarci. Konačnih 4:0 postavio je Miljan Govedarica u sudačkoj nadokandi.

Zrinjski je s ovom pobjedom uhvatio priključak s vrhom ljestvice.

HŠK Zrinjski: Brkić, Čurjurić, Šovšić, Barbarić, Stojkić, Lendrić, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Kadušić, Govedarica

FK Borac: Lučić, Radulović, Jovanović, Jakupović, Danilović, Ćosić, Milutinović, Čomor, Subić, Mirić, Vranješ