Zrinjski osvojio titulu prvaka BiH

Mostarski Zrinjski novi je prvak Bosne i Hercegovine! Svoju treću titulu i prvu od 2009. godine nogometaši Zrinjskog osvojili su pobjedom 2:0 protiv Mladosti, a pošto su istovremeno na Grbavici Željezničar i Sarajevo odigrali neriješeno, to znači da su Plemići osigurali naslov i prije zadnjeg kola.

Naime, Željezničar je sada otpao iz utrke, a Široki Brijeg ne može prestići Zrinjski budući da Mostarci imaju bolji međusobni omjer.

Domaćin je svoj dio posla, osiguranje pobjede u Mostaru, napravio do poluvremena. Zrinjski je poveo preko Steve Nikolića u 33. minuti koji je primirio jednu dugačku loptu, riješio se čuvara i onda silovito pogodio donji dio Novakovićevih vrata.

Od tog pogotka domaći nogometaši su se oslobodili, propustili još par izglednih prilika, prije nego je u 41. minuti nakon kornera strijelac bio Radosav Aleksić.

Ipak, treba reći da do vodećeg gola Zrinjski nije najbolje stajao na terenu. Mladost nije bila nimalo bezopasna, nekoliko puta je opasno zaprijetila, najopasnije u 24. minuti kada je Dalibor Krezović strahovitim udarcem s 20 metara uzdrmao vratnicu.

U drugom poluvremenu obje ekipe bile su poprilično neambiciozne i čini se da su se više čekale vijesti iz Sarajeva. Kada je sudac označio kraj počelo je veliko slavlje igrača, dok je dobar dio od 2.500 gledatelja na stadionu ušao u teren proslaviti naslov sa svojim igračima.

Prije početka utakmice klub navijača domaćeg kluba Ultras Zrinjski po 14. put je dodijelio svoje priznanje za nogometaša koji je, prema njima, pokazao najbolji odnos prema klubu, dresu i navijačima. Trofej ‘Filip Šunjić Pipa’ ove godine dobio je pouzdani stoper Anto Radeljić, komu su predstavnici Ultrasa priznanje uručili prije početka utakmice.