Zrinjski minimalno slavio protiv Slobode

Nakon serije loših rezultata na otvaranju prvenstva, Zrinjski je upisao drugu prvenstvenu pobjedu. Plemići su ovaj put bili bolji od tuzlanske Slobode uz minimalnu pobjedu od 1:0.

Mostarska momčad je uoči ove utakmice bila pod imperativom pobjede, nakon remija s Radnikom i poraza od Veleža i Borca, a Sloboda je bila kudikamo rasterećenija.

Zrinjski je puno bolje otvorio utakmicu, redale su se prigode pred Golubovićem i onda konačno u 21. minuti, obrana Slobode je kapitulirala.

Todorović je šutirao iz dosta teške pozicije, obranio je Golubović, no lopta se odbija ponovno do Todorovića, koji nije htio šutirati, nego je dodao Anesu Mašiću koji je samo postavio nogu i doveo Zrinjski u vodstvo. Drugi je to gol Mašića ove sezone, ali i drugi gol Zrinjskog u pet kola.

U nastavku susreta uglavnom se igralo tvrdo, Zrinjski je imao terensku incijativu, ali bez previše pravih prilika. Ipak i Sloboda je lako mogla do gola u 40. minuti susreta. Mladi Tomašević se našao sjajnoj prigodi, no vratnica je spasila Zrinjski, a nakon toga Beganović je iz dobre pozicije šutirao preko gola.

U drugom poluvremnu Zrinski je imao prigode preko dva puta preko Bilbije, i jednom preko Mašića, ali rezultat se nije mijenjao i Zrinjski je tako upisao drugu pobjedu u sezoni uoči europske utakmice protiv luksemburškug Differdangea.

HŠK ZRINJSKI: Horkaš, Stojkić, Barbarić, Jakovljević, Tičinović, Enin, Trebotić, Todorović, Bilbija, Filipović, Mašić

FK SLOBODA: Golubović, Jusić, Uzelac, Beganović, Husejinović, Tomašević, Kurtalić, Predragović, Maksimović, Mujagić, Beganović