Zrinjski minimalno slavio protiv Širokog

U hercegovačkom derbiju Zrinjski je večeras na stadionu pod Bijelim Brijegom svladao Široki Brijeg s 1:0. Tijekom cijelog susreta Mostarci su bili bolja momčad na travnjak i zasluženo stigli do tri boda, koja im je osigurao Lazar Marjanović golom u 22. minuti susreta.

HŠK ZRNIJSKI: Melher, Marković, Radeljić, Marjanović, Aničić, Pehar, Šćepanović, Miličević, Stojkić, Arežina, Aničić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Džidić, Ješe, Šilić, Jurčević, Wagner, Ćorić, Serdarušić, Ivanković, Roskam, Marković.

Nakon početnog ispitivanja snaga Zrinjski je prvi put zaprijetio u 8. minuti, kada je udarac Arežine iz slobodnog udarca obranio vratar Širokog Bilobrk. Dvije minute kasnije Stojkić je odlično ubacio s lijeve strane, ali Igor Aničić ne uspijeva doći do lopte u kaznenom prostoru gostiju.

U 21. minuti nakon ubačaja Markovića s desne strane Pehar šutira glavom, a Bilobrk krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Minutu kasnije Zrinjski je stigao do vodstva. Udarac iz kuta izveo je Arežina, lopta se odbila do Marjanović, koji snažnim udarcem sa 10-tak metara tresu mrežu gostiju.

Najljepšu akciju u prvom dijelu domaći su odigrali u 41. minuti. Pehar je odlično povratnom loptom uposlio Igora Aničića, koji sa 12-13 metara prebacuje gol Širokog. U samoj završnici prvog dijela nogometaši Zrinjskog tražili su kazneni udarac. Nakon jednog duela Džidića i Igora Aničića, napadač domaćih pada u kaznenom prostoru Širokog, ali se glavni sudac Emir Alečković nije oglasio.

Prvu prigodu na utakmici Širokobriježani su imali u 61. minuti. Na ubačaj Markovića s lijeve strane zakasnio je Ćorić, tako da nije uspio pogoditi okvir gola domaće momčadi. Odlično je iz slobodnog udarca za Zrinjski u 69. minuti šutirao Stojkić, ali je Bilobrk ponovno na visini zadatka.

Akcija Zrinjskog iz 72. minute izmamila je pljesak oko 4000 ljubitelja nogometa na stadionu pod Bijelim Brijegom. Igor Aničić je vratio loptu petom Peharu, ovaj istom mjerom uzvratio Muminoviću, koji sa 16-17 metara šutira u vratnicu.

ljednji pokušaj zabilježili smo u 84. minuti, kada je udarac danas odličnog Arežine obranio Bilobrk.

Ultrasi u ovoj utakmici zaslužuju svaku pohvalu.Sjajnim navijanjem i bakljadom koje shodno obećanjima ipak nisu završile na travnjaku, Ultrasi su pokazali kako se diše za voljeni klub i daje mu se potpora u najtežim trenucima. Nogometaši Zrinjskog bili su bolja momčad tijekom čitave utakmice i na kraju zasluženo slavili. (Zrinjski.info)