Zrinjski kiksao u Mostaru, novi poraz Vitežana

Započele su Liga za prvaka i Liga za opstanak pošto su danas u obje konkurencije odigrane prve utakmice.

“Plemići” su u ulozi velikog favorita dočekali momčad Radnika, međutim odigrali su neodlučenih 1:1 što je s obzirom na viđeno možda i najrealniji ishod.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i u 9. minuti poveli kada Demir Peco, možda i najtalentiraniji igrač Premijerlige BiH, sjajno ostavlja loptu za Velibora Đurića, a ovaj protiv svoga negdašnjega kluba zabija za 0:1.

Domaćin je najbolju šansu u prvom poluvremenu imao u 29. minuti kada je Bilbija sa šest metara promašio gotovo prazan gol, a istom igraču je nešto kasnije poništen gol zbog dosta dvojbenog prekršaja u napadu.

Zrinjski je nakon lijepe akcije izjednačio u 55. minuti zgoditkom svoga najboljega igrača Miloša Filipovića. Potom su po jednu priliku propustili Peco na jednoj, te Filipović na drugoj strani, a u 79. minuti se istakao i vratar Radnika Mladen Lučić zaustavivši lijep pokušaj Filipovića iz slobodnoga udarca.

Prvi susret Lige za opstanak odigrali su Mladost i Vitez, a minimalnu pobjedu od 1:0 zabilježila je domaća momčad zahvaljujući zgoditku Harisa Dilavera u 56. minuti.