Zrinjski i Željezničar remizirali na Grbavici

Derbi 19. kola između Željezničara i Zrinjskog koji se igrao u subotu na Grbavici završio je rezultatom 0:0.

U 10. minuti je Savić zatresao mrežu Plavih, ali je dosuđen faul u napadu. Zrinjski prvi put prijeti u 39. minuti, kada je Bilbija pokušao vrhom kopačke sa 10 metara, a lopta od Radinovića ide u korner.

Imao je zatim nakon kornera Zrinjski šanse, ali se spasio Željezničar u toj situaciji. Ostalo je 0:0 nakon 45 minuta, a u nastavku mnogo skromnije izdanje jednog i drugog tima. Bez uzbuđenja sve do 60. minute, kada je nakon centaršuta Radinović Ovčina promašio veliku šansu. Pobjegao je obrani Mostaraca, ostao sam na drugoj stativi, a onda u padu volejom sa šest-sedam metara prebacio cijeli gol.

U ostatku meča nije bilo puno uzbuđenja, mreže su mirovale i ekipe su se na kraju morale zadovoljiti s po jednim bodom, piše sportsport.ba.

Željezničar je trenutno s 20 bodova na devetom mjestu, ali samo bod ispred Igmana koji je u opasnoj zoni. Zrinjski je ostao na drugom mjestu i sada ima 39 bodova, šest manje od lidera Borca, koji će u nedjelju ugostiti Tuzla City.