Zrinjski i Velež u zanimljivom gradskom derbiju podijelili bodove

U posljednjoj utakmici 29. kola Premijer lige BiH Zrinjski i Velež su u gradskom derbiju odigrali utakmicu bez pobjednika – 1:1.

Prvu pravu priliku imao je Zrinjski u 18. minuti kada je Mašić s 20-ak metara šutirao pored gola. Svojom odlukom razbjesnio je suigrače jer je na lijevoj strani imao samog Juranovića koji je utrčavao u šesnaesterac.

Velež je uzvratio dvije minute kasnije preko Georgijevića čiji je udarac otišao malo pored Varvodićevog gola.

Najbolju priliku na utakmici imao je domaćin u 34. minuti. Nakon ubačaja Trebotića s lijeve strane, lopta je pogodila Ćosića i “plesala” na gol-crti, ali je završila samo u korneru. Imali su Plemići dobru priliku i nakon kornera, ali lopta odlazi pored gola.

Velež se nakon toga oslobodio pritiska Zrinjskog i u 42. minuti došao do vodstva. Nakon velike greške Bekića, Brandao je asistirao za Vehabovića koji pogađa za vodstvo gostiju.

Velež je na odmor otišao s vodstvom

Zrinjski bolje otvara drugo poluvrijeme, a to mu se isplatilo u 55. minuti. Juranović je nakon dobre kontre uposlio Bilbiju koji je rutinski pogodio za 1:1.

Kapetan Zrinjskog je nakon postignutog pogotka zaprijetio još dva puta, ali se rezultat nije mijenjao.

Plemići su nastavili s pritiscima. Škrbić je u 75. minuti dobro šutirao, a Bogdanović obranio njegov udarac. Pet minuta kasnije Juranović je uputio sjajan udarac iz slobodnog udarca, ali je golman Veleža još bolje obranio.

Veliku priliku za potpuni preokret Zrinjski je propustio u 92. minuti. Juranović je ubacio za Tičinovića koji se našao sam ispred gostujućeg gola, ali nije pogodio.

Do kraja utakmice više nije bilo uzbuđenja i obje momčadi osvajaju po jedan bod.

Zrinjski u sljedećem kolu gostuje kod Borca, dok će Velež ugostiti Željezničar.

HŠK ZRINJSKI: Varvodić, Ćorluka, Zlomislić, Todorović (od 46. minute Tičinović), Mašić (od 72. minute Škrbić), Bekić, Jakovljević, Trebotić (od 72. minute Ljubić), Magdić, Juranović, Bilbija.

FK VELEŽ: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Pršeš (od 46. minute Pršeš), Ćosić, Georgijević (od 88. minute Zubanović), Brandao (od 63. minute Cvijanović), Dario, Hasanović (od 75. minute Osmić), Vehabović (od 88. minute Behram), Radovac.