Zrinjski bolji od Širokoga

Zrinjski je pobijedio Široki Brijeg 3:1 u 73. hercegovačkom derbiju zaostalog 6. kola Premijer lige BiH igranom u srijedu navečer na stadionu Pod Bijelim Brijegom u Mostaru.

Aktualni prvak je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto premijerligaške ljestvice te je zaostatak za vodećim Borcem smanjio na četiri boda. Širokobriježanima je ovo bio peti ovosezonski poraz te s 20 bodova zauzimaju šesto mjesto s utakmicom manje.

”Plemići” su krenuli furiozno, a već u 4. minuti je Ivančić zabio, no pogodak mu je poništen zbog zaleđa. Uzvratio je Široki u 7. minuti kada Ćavarov udarac brani Marić kao i odbijanac kojeg je pucao Chinedu, no dosuđeno je zaleđe kod pokušaja nigerijskog napadača.

No, nije trebalo dugo čekati na prvi pogodak. U 10. minuti Zrinjski je poveo 1:0, a glavom je pogodio Josip Ćorluka na ubačaj Marija Ćuže.

Samo tri minute kasnije Mostarci su postigli novi pogodak. Ivančić je ubacio, a za 2:0 pogodio je kapetan Nemanja Bilbija.

Široki je uspio smanjiti zaostatak u 24. minuti kada je veliku grešku Ramića iskoristio kapetan Marijan Ćavar i sa 16 metara zatresao mrežu vratara Marića na asistenciju Filipa Matića.

Mogao je ubrzo Matić donijeti potpuni povratak Širokom, no opet je Marić bio sjajan. U 29. minuti nova dobra prilika za goste. Chinedu je pucao, a lopta se od bloka odbila tik uz vratnicu. U 33. minuti, Ćavar je pucao iz voleja, no Marić je opet bio siguran.

Golijadi u prvom poluvremenu nije bio kraj. U 44. minuti Mario Ćuže se prošetao obranom gostujuće momčadi, no njegov udarac je obranio Tomić, ali se lopta odbila Bilbiji koji postiže svoj drugi pogodak na susretu za 3:1.

Trener Širokog Marijan Budimir na poluvremenu je na teren umjesto Pranjića i Matića ubacio Buljana i Dadića.

Ivančić je u 51. minuti zamalo dokrajčio goste, no vratar Tomić je sjajno obranio. U 63. minuti dobru priliku je imao Bilbija, no njegov udarac s 12 metara završio je pored gola.

Momčad s Pecare nije se uspjela vratiti u utakmicu te je upisala peti uzastopni poraz dok je Zrinjski došao do važne pobjede u borbi za obranu titule prvaka.

Zrinjski u 15. kolu sljedećega vikenda gostuje GOŠK-u u Gabeli, a nakon toga 30. studenoga u Nizozemskoj igra susret 5. kola skupina Konferencijske lige protiv AZ Alkmaara.

Široki Brijeg će za vikend na stadionu Mokri Dolac u Posušju ugostiti mostarski Velež, a nakon toga odigrati utakmicu šesnaestine finala Kupa BiH protiv Sutjeske u Foči.

• Zrinjski: Marić, Ćorluka, Zlomslić, Radić, Malekinušić, Ramić, Ivančić, Ćuže, Memija, Senić, Bilbija
  • Široki Brijeg: Tomić, Pranjić, Šaravanja, Capan, Chinedu, Šuto, Matić, Mamić, Ćavar, Kuprešak, Tomić.

82 komentara

• Sta ste se usrali pa nesmite uklizat ,,pazite ih da se nebi ozljedili,,
    Posušje je Real za nas ,,kako su ljudi odigrali borbeno

• I nije da nisu uklizavali. Imali su 16 prekršaja a Zrinjski 10.
      Ja bih kazao da je Zrinjski bolji. I ništa vise.
      Ne vidim da su se preplašili ili da netko nije htio…..jednostavno su slabiji i nekvalitetniji od Zrinjskog.

• Radnik: Istina je 10 dosuđenih prekršaja za Široki, 16 za Zrnjski, Druga je stvar što je trebalo biti obrnuto. Pomoćni suci izmisli su dva zaleđa igrača Širokog po poluvremenu. Da je Chinedu dao onaj gol kad je pogodio Mariča (ali nije ga dao, pomoćni sudac sa zapadne strane za svaki je slučaj rano podigao zastavicu), Je li tu netko vidio zaleđe?

• MORA SE VIŠE PRILIKE DAVATI MATIĆIMA, GAŠPARU, DADIĆU. Dajte ljudi sta se userete cim uđete u autobus, odigrajte muški i agresivno pa taman 3-0 popušili svaku. Šaravanja i Šuto se boje svoje sjene, bekova nemamo, mali capan u laganom padu, Ćavar pošteno odradio, tomić jedini agresivniji ali nakon svojih grešaka. Lovrić nema ni minute ove sezone? Bagarić potonio totalno. Mamić se standardan ali nebi loše bilo probati i još nekaoga na tom krilu. Kpan dobar i rastrčan uvijek. Chine se bori, ali ostali ne prate.

• Svi vi zevkatori otpepajte sa portala.Bili smo bolji 2 pol a to ce kazati i budimir.Odigrali smo tesku utakmicu protiv neuma i tu smo se ispucali.Ko ne zna tu smo dali cak 4 gola i to za 80 min.veceras smo bili bolji protivnik 2 pol i zrinjski nike moga nista.Toliko su zeljeli da nam daju jos bar 4 ali nisu mogli.

• Steta ali ipak treba razumit nasu momcad.Imali su utakmicu sa neumom i tu su dali cak 4 gola vjerovali ili ne za 80 min.Ima tu kvalitetr ali ovi trener nemere sam.Treba mu dovrst jos 2 pomocnika iz hajduka.Treba jos i igraca kazu da u solinu ima jos jedan kao kinedu poskakuje dobro.zevkatori pustite ekipu i ne zevkajte.veceras smo bili bolji protivnik u 2 pol a to bi trebao kazati i budimir.Zrinjski nije mogao nista 2 pol

• Izgleda da su nam sve šanse propale za NASLOV nadali smo se.
    Ova utakmica je sve rekla nismo uspjeli dobit najjačeg u bih, svi su nam izgledi opet propali.

PA DOKAD VIŠE OVAKO, SVAKE GODINE SE NADAMO NASLOVU I OPET PA OPET I OPET NIŠTA

Čekamo opet sljedeću sezonu ali ima do toga dugo, dugo čekat da počme pa da se opet nadamo naslovu

• Ako Široki izbori opstanak možemo svi bit sretni. Nije Zrinjski opet bolji, on je 100 puta bolji od ovih naših balerina. Nit znanja , nit motorike, a još manje volje da se nešto postigne.

• Ja sam gleja ovi mec duel i bijo san na tarabinam.Svi se slazu da je siroki bija bolji u 2 pol.Da nije bilo umora od one utakmice protiv neuma bilo bi ti jos bolje.Tu su dali 4 gola i ne treba zevkat.Po meni ovom treneru treba dovesti jos 2 pomocnika iz ajduka.U solinu i u jadranu ploce ima igraca i treba se jos pojacat.odlicno 2 pol veceras zrinjski nije moga nista.bili smo bolji protivnik 2 pol

• budimiru glupane gaspara uvodis u 80toj minuti ozljedjeno 5 igraca umjesto da gaspara odma stavis na krilo ti cekas 80tu minutu idji jebo te

• budimire glupane dadni jednom gasparu priliku da odigra utakmicu jos kad su ovakvi igraci ozljedjeni, nisi ga uveo nijednu utakmicu do sad, jadno. decko moze pokazat kvalitetu i sve kako ce uspit ima 6 minuta igre fuj

• Nemamo kvalitete ok ali mora bit žustine, borbe, trke, agresivnosti. Kad igramo protiv Posušja Bandić je naš čovjek ali kad je zrinjevac u pitanju čista kontra, nula..

• Ma ljudi bolji i to je to, susjedi želim vam naslov a mi smo svakako 5-7 mjesto isti vrag koji god budemo ispast nećemo a i Europu nećemo

• budimire majmune uvedi jednom gaspara dadni mu dobru minutazu , uvodis ga 10 minuta prije kraja utakmice, pusti momka nek se dokaze bar na ovakvim utakmicama di fali 5 igraca, dabogda vam klub probo cigani

• Valja li vam Budimir Capan samo analizaraju nemaju zasukat rukave duel dobit televizije udarile u glabu di ko sta ko sramota je ovo pusti najava ovo je borba za opstanak

• Kakve ste seljačine iz sela sa jednom ukrug ulicom zvana Široki,bolji smo i jači 5 puta,podrzite trenera a ne pljuvati po njemu.

• Jbg ultras bolji ste nije ništa sporno 5 puta proračun veći i očekivati je da će te pobjedit, vi nogomet mi košarka i sve ok

• Malodušnost zahvaljujući lošem treneru briga njega za Široki on je glavom i dušom u splitu ne pripada Širokom ,Široki bez borbe ,energije a opet duplo više napravio prekršaja od zrinjskog zahvaljujući Bandiću momku na platnom spisku čovinom,ža mi malog Gašpara malo je falilo za gol ,drugi gol zrinjskog poslije kiksa Tomića i napadač prija gola u zaleđu,možda ivančić,bez ispaljenog metka ko i sa borcem

• Kako niko nevidi da je siroki bija bolji u 2 pol.Potpuno su zaustavili zrinjskog u 2 pol.Na kraju zar to i ne pokazuje rezultat.U 2 pol nismo primili go a u 1 pol primili 3.Odlicno 2 pol nase momcadi.Da smo igraki u 9 mjesecu rasturili bi zrinjskog jerbo smo tadare bili u vormi.Sad nismo u vormi i to je to.Treba priznati da tu ima i umora posle one teske utakmice protiv neumovaca.

• Kojisi ti sto kazes da necemo u evropu.Nemoj da ti kazem k nozi.Imamo odlicnu ekipu i odlicna trenera koji ima iskustvo lige prvaka.Po meni nikad bolju ekipu nismo imali a ni trenera.Nema se srece a igra je odlicna.Nemere se svaki put pobjedit kako smo rasturili neum i dali im onoliko poena u mrezu.Nemas ti pojma a necu ti kazat k nozi

• O kojem vi Budimiru pričate jeli ovo onaj isti što je jučer zabio za Hrvatsku??
    Boljeg trenutno u Širokom nemamo ovaj naš Budimir je Najbolji

• Ovo sve treba rastjerat. Sve osim Ćavara i Kpana, ali baš sve. A prvo trenera. Pa ovo je sramota. Ovdje nema pismena igrača koju zna pravilno trčat a kamoli štopat loptu. Ljudi ovo jr prestrašno.
      Bar našu dicu stavite, pa nam neće biti ža.

• A vala Širokobriješki Narode što se lako palite u ovim komentarima svi po redu
    Čemu sekiranje, neke brige, problemi u vezi kluba
    Čime se i vi zamarate i šta pratite
    Trošit na ovo živce
    NE HVALA

• ko god piše da je široki loš taj je bolestan i treba mu kazati k nozi. Idemo sad dobit velež i u vrh za europu.

• Glava gore momci dobro igramo fali iskustva doce sve na svoje.
    Idemo u posusje po 3 boda od veleza jer mozemo.
    SAMO JEDNO IME ŠIROKI 💙

• Pape i did bili su RedArmy, a danas navijaju za orjunaški klu kojega je član bio najveći zločinac obih prostora Josip Broz Tito. To je ona mrcija koja je kepala prije 43 godine, ali crvi je još nisu načeli. Gadi im se.

• Obodvoji ste moji susjedi ali brate glupo je uspoređivat ove 2..ekipe..Zrinski bolji.i to je to..realno Široki 5 ako bude dobro .

• Istina, tija je Zrinja zbičit šes komada u mrižu ŠB, ali je da samo pola od tega. A ja se sićan Lige Erceg Bosne kad je Široki pod Bilin brigon da šesticu Zrinjskom. Umalo se tada nisu rasformirali. Bilo je čistih 6:0. A znan i a i je na Pecari zbičija 6:2. Branijo je oni Melher što sad trenira golmane u Veža.

• Odakle pare za igrače? I ovo malo što se igra otišlo “domaćem” igraču koji sabotira klub kako god stigne… hebali nas “domaći”…

• “dok je Zrinjski došao do važne pobjede u borbi za obranu titule prvaka” o čemu vi pričate. prije početka sezone na sastanku u Sarajevu su pristali da Borac bude prvak i svi će kao malo “srat” protiv saveza. Žalosno da ljudi dobijaju plaću da bi zadovoljili sutav

• Nikad lošiji hercegovački derbi,sramota ovoliko početničkih grešaka.Budimiru počni učiti igrače sa učenjem štopanja lopte,odbija se od noge ko’ od panja,povedi Capana i pravac Split,očito si zalutao i došao učiti trenersku školu u Širokom,ovo je ovdje preveliki zalogaj za tebe…..

• Za ultras jare,lj,dolac ti si jedan isti mostarski cygos, Ljuti dolac je dio grada Širokog Briga,a Lištica je naša rijeka koja teče kroz gradi Blato,vi ste grad 3u1 i u zap.mostaru je glavni derPe kabir,družite se sa njim,pa znamo to voli mlade ultrase

• 1 lik pod 8 nadimaka vas loži da bi se vrijeđali.
    Bolji je pobijedio, šta se može…
    Pričate o parama, pa i kada smo bili “jaki” kako kažete, opet nismo titule od 2006. osvojili, uvijek zadovoljni s 1-2 pretkola Europe.
    Imamo klub koji se uvijek bori za vrh tablice, izgradili stadion, školu nogometa, kamp kakav nemaju ostali klubovi, mnogo djece trenira a o većim uspjesima ovisi o našoj volji i zalaganju. Prvo financijskoj.
    Zrinjski je iz Mostara čije najjače( privatne) firme ne bi u nas u top 8 bile, pa od 2014. troše duplo više od nas. Zna svatko da je to zbog politike i ovise o mostarakom HDZu koji je državni vrh HDZa, kao što Igokea o Dodiku ovisi ali šta tu možeš?

• budimir odlazi i nek povede pola balerina iz momcadi.Dovesti Coru i nek prikljuci 5-6 juniora,svakako ne mozemo medju 4,a valjda ispasti necemo.

• Jedinacni nasu dobri.Golman dobar livi bek prosjecan desni bek odlican.libero za 10 centarhalf moze i bolje pomocnik centarhalfa dobar vezni red odlican navala za 10.To je nekad davno pisao mili klerx bobkx a sad nista o tom nepise pa moram Ja.

• Siroki je jedna izuzetna ekipa.Zrinjski za tren poveo 2:0 pa ih pusti da malo igraju i jesi vidio igre cak i go dadose.Zrinjski onda pokaze da moze dati gol kad zazeli i drugo poluvrjeme se poigravaju sa njima bez namjere da daju gol

• Najbolje napisano do sad.
    Svaka čast malom Ćavaru. I bori se a jedini zna lopte. Nažalost, o njegovim majstorskim golovima se ne priča zbog očajnih suigrača. Inace momak ima sjajne asistencije, ali kome? On mora hitno ići ća.
    Ovo drugo sve smješno i žalosno.

• 68 komentara hahaha, a na post o zaposljavanju i povecanju place 8 komentara. A ne treba vam biti bolje ulicari jedni, kruha i igara daj sirotinji i dobro🤣🤣🤣🤣

• Za 9:22,rekao si istinu,ja odavno to govorim zrinjski ima plaćeni PR ,stalno su u medijima recimo kliks (ha lapsus) kada je tema Zrinjski 70-80% su tu ,pa i ovdje ciljano plaćenici i tu im je do(gazda) kabiri i stalno se ciljano obezvrijeđuje Široki,a financiraju se novcem poreznih obveznika federacije BiH,poglavito ceste,autoceste,komunikacije jeli tako mali debeli potrčko i glava “moćnog”zrinje

• Laprdaš bez veze i bilo kakvog smisla.
      Igrale dvije ekipe. Bolja pobijedila. Točka.
      Koji hurac serendate??
      Pobjedi li Velež neki dan Zrinju 3:0 …? pobjedila bolja ekipa. Točka.
      Šta filozofirate,teorije zavjere,mržnje,upiranje prstom na druge, prozivanje i sl.
      Jel Zrinjski izgubio od Posušja kući? Jeste. U Posušju tekizirao. Posusje uzelo Zrinjskom 5 bodova.
      Zašto? Igralo dobro . Bacali se na glavu.
      Nema saveza, nema Mamića…nema Bandića,nema cigani,lopovi,i sta znam…ljudi IGRALI I POBJEDILI.

• zaAnonimno. 10:26 i Anonimno 10, 30:
    Naprcamo ti se one koja te okotila. Može ona sve nas podnijeti. Poruči joj da se plakne.

• Za 14:10 Pa kako ti bolesnik nisi u ustanovi kojoj pripadas ili jesi a dozvoljeno ti pisanje.Nemoj sam po svojoj volji preskakat terapiju.Vidljivo je da ti je skroz lose.Ti si jedini okot mjesanac i nema ih vise na portalu.

• Potpuno si u pravu za komentare u 10:26 i 10:30.Istina je Istina.Potpuno podrzajem i komentar u 18:29 ali bas Podrzajem